V Ústeckém kraji by hladina dolního Labe mohla kulminovat podle předpovědi meteorologů dnes večer nebo ve čtvrtek při výšce 660 až 680 centimetrů. Hladina řeky nyní výrazně nestoupá. Voda v kraji zaplavila části některých komunikací a cyklostezky podél řeky. V Ústí nad Labem platí omezení na hlavním tahu I/30 ve směru na Děčín, voda je na části silnice v protipovodňové vaně v Přístavní ulici pod mostem Dr. Edvarda Beneše. Motoristé neprojedou úsekem od kruhového objezdu pod Větruší a musí přes centrum. S omezeními musí řidiči počítat i v Děčíně.

Takto vypadaly české toky během vánočního víkendu:

Velká voda v Ústí nad Labem, 26. prosince 2023
Hladiny řek pozvolna klesají. Výstraha před rozvodněnými toky ale platí i nadále

Druhý stupeň je stále na Ohři v Lounech a na Bílině v Trmicích na Ústecku. Na Ohři se situace podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) uklidňuje.

V Olomouci dnes k 8:00 řeka Morava o centimetr překonala limit pro dosažení třetího stupně. Kvůli stoupající hladině řeky v úterý zasedla povodňová komise města, radnice ale očekává, že město situaci zvládne. V městské části Bělidla u takzvané myší díry řeka Bystřice dočasně zaplavila cyklostezku. Na několika místech regionu odčerpávali hasiči vodu ze sklepů a suterénních prostor. Druhý povodňový stupeň je na řece Moravě v Moravičanech na Šumpersku, tam byl stav ohrožení odvolán v úterý večer. Zvýšené hladiny rozvodněných toků způsobují na některých místech v Olomouckém kraji problémy v dopravě.

Ve středních Čechách zůstával dnes ráno třetí povodňový stupeň na dvou místech. Na Sázavě nadále platí v Nespekách na Benešovsku, na Labi v Kostelci nad Labem na Mělnicku. V Kácově na Kutnohorsku hladina Sázavy klesla na druhý stupeň.

Voda z rozvodněných toků se někde dostala do budov, další objekty jejich majitelé preventivně vyklidili. Komplikace voda způsobovala v dopravě, zaplavila některé silnice nebo podjezdy. Počet takzvaných technických zásahů hasičů se v úterý zvýšil na několikanásobek obvyklého množství.