Druhou nejnižší dnešní teplotu zaznamenali meteorologové na Rokytské slati na Šumavě, a to minus 27,8 stupně. Na Horské Kvildě bylo téměř minus 25 stupňů, v Hliništi na Prachaticku minus 18,3 stupně, ve Vimperku minus 14 stupňů a na šumavském Churáňově téměř minus 14 stupňů.

Až na skoro minus 30 stupňů se teploty na jihu Čech dostaly již v noci na úterý, kdy bylo na stanici Jezerní slať - Perla minus 29,2 stupně Celsia.

Dnes bude v kraji podle meteorologů zataženo a na většině území regionu bude slabě sněžit. Nejvyšší denní teploty budou od minus pěti do minus dvou, v tisíci metrech na horách kolem minus sedmi. "Vypadá to i na víkend, že by mohlo být přes den lehce pod nulou a v noci pod nulou jako teď. Ale žádné závratné mrazy v nížinách nečekáme," řekl Maňhal.

Na jižní Moravě umrzli čtyři lidé  

V Jihomoravském kraji umrzli od úterka do dnešního rána čtyři lidé. Řekl to mluvčí policie David Chaloupka. Ve třech případech šlo nejspíše o bezdomovce. Tři případy se staly v Brně, jeden v Břeclavi.

V Jihomoravském kraji jsou v posledních dnech teploty pod nulou, v noci na dnešek klesly až na minus 11 stupňů Celsia.

V noci na dnešek umrzli v Brně muž a žena. V úterý zmrzl jeden muž v Brně a jeden v Břeclavi.

Na jižní Moravě komplikuje dopravu mlha

Na některých místech na jižní Moravě dělá řidičům problémy mlha. Je na většině území krom Blanenska. Tam jsou zase v lese zbytky sněhu. V kraji je od minus jedenacti do minus sedmi stupňů.  

Mlha dnes ráno místy komplikuje provoz v Jihomoravském kraji. Dávat pozor je proto třeba ve všech okresech s výjimkou Blanenska, kde sice není mlha, na méně využívaných trasách v lesních úsecích tam ale leží zbytky zledovatělého sněhu kryté posypem. Vyplývá to z webu Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje.

Teploty v kraji se aktuálně pohybují od minus 11 do minus sedmi stupňů Celsia. Největší zima je v Brně, na Brněnsku a na Vyškovsku. Silnice jsou většinou holé, suché a vymrzlé.

Největší mlha je na Břeclavsku a Hodonínsku, kde je dohlednost asi 50 metrů. Na celém území kraje fouká slabý vítr.