Podle něj se budou přeháňky a bouřky tvořit dnes odpoledne, večer a v noci na pátek. Vznikat budou nejprve v Čechách a na Vysočině a poměrně rychle budou postupovat k severovýchodu až východu. „Může se jednat o jednotlivé buňky nebo i pás bouřek. Ráno by pak bouřky měly doznívat na jihovýchodě,“ uvedli meteorologové.

V jihovýchodní polovině Česka se podle nich bouřky znovu vyskytnou v pátek odpoledne a večer. Ojediněle mohou být silné a doprovázené přívalovými srážkami, krupobitím a nárazy větru o rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině.

Lidé často podceňují pojištění domácnosti či nemovitosti. Přitom i kvůli vytrvalým dešťům z posledních týdnů by měli zbystřit.
Česko trápí záplavy a bouřky. Zjistěte, na co si dát pozor v pojistkách

Některé regiony se s deštivým počasím potýkaly už v uplynulých dnech. O víkendu patřil mezi nejpostiženější Plzeňský kraj, kde velké škody způsobily záplavy a bleskové povodně. V týdnu stouply hladiny řek v Moravskoslezském kraji. Třeba ve Vendryni velká voda strhla provizorní lávku přes Olši a vytopila domov pro seniory v Oldřichovicích.

I takto to může dopadnout po supercele, která s sebou přinesla krupy: