Teplé počasí dnes bylo zejména v západní části země, jižních Čechách a okolí Prahy. Nejvíce naměřili v Plzni - Bolevci, a to 28 stupňů Celsia. Více než 27 stupňů bylo například v Husinci, Dobřichovicích, Dobřanech nebo na stanici Praha - Komořany. Teplotní rekordy pro 9. květen ale padaly jen výjimečně.

Zoologická zahrada v Troji dosáhla maximálního množství 4000 návštěvníků již za hodinu a čtvrt po otevření. Lidé komplikovali dopravu v oblasti, situaci musela na místě řešit dopravní policie se strážníky.

Ze stejného důvodu musela policie po poledni uzavřít příjezdové komunikace k zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce. Od rána do 12:30 ji navštívilo 3500 lidí. Tisíce návštěvníků přilákala rovněž ostravská zoo. Také tam museli strážníci řešit problémy v dopravě.

Velký zájem lidí 

Hodinu po poledni naplnila maximální kapacitu zoologická zahrada v Liberci. Jihlavská zoo musela zavírat pokladny už hodinu před polednem, aby dodržela povolený počet lidí. Velký zájem zaznamenala i zoo ve Dvoře Králové nad Labem, dnes dopoledne do ní přišlo 2840 lidí. Limit je 3000 návštěvníků, zoo prodává vstupenky online. Zavřený je zatím tamní areál afrického a lvího safari zoo, který otevře 15. května, kdy začne hlavní návštěvnická sezona.

Zoologické zahrady mohly po několikaměsíční pauze zhruba v polovině dubna. Naplnit ale mohou maximálně 20 procent kapacity, stále zavřené jsou navíc vnitřní prostory.

V pondělí teploty na některých místech Česka vystoupají nad 30 stupňů Celsia, což je hranice tropického dne. Tepleji má být v Čechách, na Moravě mají být maxima okolo 28 stupňů. Tropické teploty mohou být i v úterý. Ve středu se ale ochladí, někde budou nejvyšší teploty pouze okolo 13 stupňů.