Osmnáctiletá blondýnka bude reprezentovat ČR na světové soutěži Miss Universe. Titul Česká Miss World 2011 získala osmnáctiletá Denisa Domanská z Koryčan. Zvolila ji odborná porota v čele s čestnou předsedkyní Dagmar Havlovou, která ji tak zároveň vyslala na světovou soutěž Miss World.

Titul Miss Earth 2011, kterou vybírali lidé internetovým hlasováním, si odnesla dvaadvacetiletá Šárka Cojocarová ze Svobodných Heřmanic.

„Nevím, co mohlo rozhodnout o mém vítězství, možná to, že na mě bylo vidět, jak mě soutěž baví,“ řekla ČTK blonďatá vítězka s mírami 83–68–92.

Večer v pražském Hudebním divadle Karlín živě přenášela televize Prima. Vedle soutěžních disciplín nabídl i průřez novodobou historií volby českých, respektive československých královen krásy od roku 1989 a vyhlášení výsledků internetové ankety o nejoblíbenější miss z tohoto období. Triumfovala v ní Miss ČR 1995 Monika Žídková, která v témže roce vybojovala i titul Miss Europe. Ocenění v podobě šperku jí předal legendární italský lyžař Alberto Tomba.

Přednější partner? Raději "chudej než blbej"

Na soutěž Česká Miss 2011 dorazil i hokejový internacionál Jiří Šlégr. Finálový večer v Hudebním divadle Karlín, který rozhoduje o držitelce korunky královny krásy mezi 14 dívkami zvolenými v regionálních kolech, strávil po boku své přítelkyně, bývalé královny krásy Lucie Králové.

„Je jasné, že mě sem přivedla moje partnerka. Žil jsem spoustu let v severní Americe a musím říct, že v Čechách jsou jedny z nejkrásnějších holek na světě,“ řekl ČTK Šlégr.

Soutěž moderovaná v přímém přenosu televize Prima Petrem Vondráčkem a Darou Rolins zahájila loňská miss Jitka Válková písní Like A Virgin z repertoáru Madonny. Účastnice soutěže se poté představily v krátkých proslovech, ze kterých se diváci a porota například dozvěděli, že pro Barboru Zelenou je přednější partner „chudej než blbej“, zatímco Sabina Drljevičová prohlásila, že by dala přednost básníkovi před fotbalistou, protože „intelekt je více než krása“.

V porotě Slávik, Měšťák i kuchař Ridi

Soutěžící se poté představily na přehlídce extravagantních modelů za drsného reprodukovaného hudebního doprovodu v podání skupiny Rammstein a Rolling Stones.

Po velkým aplausem doprovázeném čísle svalnatých akrobatů Dea Men, vítězů soutěže Česko Slovensko má talent, následovaly předtočené ukázky reakcí účastnic soutěže v různých adrenalinových situacích. Například Jitka Nováčková se při tom ocitla v kleci s tygry, Adéla Svobodová se proletěla v akrobatickém letadle a Šárka Cojocarová neohroženě vyčistila terárium plné velkých hadů.

Dívky na pódiu také odpovídaly na otázky moderátorů a diváci se tak mimo jiné dozvěděli, že Tereza Dobrová by raději zůstala „svobodná se závazky než vdaná z rozumu“.

V porotě, která hodnotila krásu a šarm dívek, usedli vedle Havlové a Tomby mimo jiné ředitelka soutěže Česká Miss Michaela Maláčová, italský kuchař Emanuel Ridi, slovenský producent Jaro Slávik či odborník na estetickou medicínu Jan Měšťák. V programu večera zazněla i živá hudba v podání skupiny Toxique a Richarda Müllera.

Vítězky získaly kromě účasti ve světových soutěžích ceny v hodnotě několika milionů korun, například roční pronájem bytu, červený kabriolet, zájezd do Karibiku, ale třeba i moderátorský kurz v rádiu Frekvence 1 nebo roční připojení k internetu.