Wagenknecht si chce před čtvrtečním jednáním dozorčí rady prověřit faktury včetně přesného rozpisu uhrazených plateb po měsících, dokladů o odvedené práci, a také všech dalších smluv ČEZ s Kleslovou od roku 2000. "Podle smlouvy je předmětem plnění 'poskytování poradenských služeb a předkládání pravidelných měsíčních zpráv o plánu legislativních a nelegislativních prací vlády a Parlamentu ČR v roce 2015'" s měsíční odměnou 100.000,-," napsal Wagenknecht do emailu. "Počítám, že se o tom budeme na dozorčí radě bavit," uvedl člen kontrolního orgánu Vladimír Vlk.

Kleslová uvedla, že s ČEZ má její právní kancelář standardní smlouvu. "ČEZ je mým klientem od roku 2000. Jsem vázaná mlčenlivostí o mých vztazích s klientem," odmítla komentovat konkrétní částku. Podle ní Wagenknecht zneužívá svou pozici v dozorčí radě k politickému boji. "Je to flagrantní porušení povinnosti člena dozorčí rady ČEZ," dodala.

"Já nevidím důvod to řešit. Paní Kleslová tam má smlouvu 15 let a je to otázka ČEZ. Pokud ČEZ ji potřebuje, tak ať ji má, pokud ji nepotřebuje, tak ať ji zruší. Předpokládám, že ČEZ nedává peníze jen tak," uvedl Babiš. Ministerstvo financí spravuje většinový státní podíl ve společnosti ČEZ.

ČEZ smlouvu přehodnocuje

Společnost ČEZ dosud nechtěla detailní informace o spolupráci s Kleslovou zveřejnit. Firma pouze uvedla, že s ohledem na její politické angažmá smlouvu přehodnocuje. Server Neovlivni již dříve informoval, že Kleslová na Wagenknechta tlačila, aby se o její aktivity v ČEZ nezajímal. Místopředsedkyně ANO tyto informace popřela.
Ministr financí a předseda ANO Andrej Babiš, do jehož gesce ČEZ spadá, Wagenknechta z pozice svého náměstka v červnu odvolal. Podle serveru to bylo právě poté, co si Wagenknecht stěžoval na nátlak ze strany Kleslové. Babiš ale důvod odvolání neuvedl.