Zdá se vám, že je v chebských ulicích zase více lehkých žen? Máte pravdu. Potvrdila to i včerejší razie strážníků chebské městské policie.
„Poskytování sexuálních služeb kontrolujeme průběžně. Nyní jsme se ale na příslušnice nejstaršího řemesla podívali hodně podrobně,“ uvedl velitel chebské městské policie Jiří Šmolík.

Při noční akci strážníci objevili hned devatenáct žen, které hlavně zahraničním zákazníkům nabízely placený sex v místech, kde to není povolené „Tyto ženy se pohybovaly po celém městě. Nejčastěji si ale vybírají místa v ulicích Evropská, Pivovarská, Májová, B. Němcové, Ašská nebo 17. listopadu,“ dodal Šmolík. Jak dále uvedl, strážníci budou v podobných akcích pokračovat i nadále.

Přitom jedinými místy, kde mohou v Chebu prostitutky nabízet svá těla, jsou krátké úseky výpadovek na hraniční přechody Svatý Kříž a Pomezí. Za porušení městské vyhlášky přitom hrozí pokuty nejen prostitutkám, ale také jejich zákazníkům. Vyhláška totiž zakazuje nejen nabízení či poskytování sexuálních služeb, ale také jejich vyhledávání a využívání.
Pokutování lehkých žen se ale míjí účinkem. V polovině letošního roku evidovala chebská radnice celkem 1 321 nezaplacených pokut v celkové výši 1,245 milionu korun.

Sexuální služby jezdí do Chebu poskytovat také řada žen ze sousedních regionů, hlavně ze Sokolovska. Podle chebských strážníků ale nejsou všechny spoře oblečené ženy v ulicích sexuálními pracovnicemi. Často se prý také jedná o kapsářky a zlodějky, které své zákazníky okrádají pod rouškou poskytování tělesných radovánek.

Ženy postávající v ulicích naprosté většině Chebanů vadí. „Je to hrozné. Když už to nemohou zakázat, tak ať je vyženou někam, kde nechodí děti. Nikdy nevím, jak mám své vnučce vysvětlit, když se mne ptá, proč ta paní stojí pořád u cesty,“ postěžovala si Eliška Mašková z Chebu.
„Já se těm Němcům divím. Vždyť některé z těch žen vypadají hůř než špatně,“ poznamenal Pavel Král z Chebu.

Prostitutky postávající u silnic jsou už dlouhá léta symbolem západočeského příhraničí. Městům a obcím ale stále chybí nějaký zákon, který by jim dal účinnou zbraň proti prostituci do ruky.