Jsou mu jen dva roky a už musel prožít tolik bolesti a takové trauma. Nikdo navíc nedokáže vyvrátit, že bude mít doživotní zdravotní problémy.

Rychlá akce

Chlapeček z Husí Lhoty, která leží dva kilometry za obcí Sukorady na Mladoboleslavsku, prodělal v noci na čtvrtek velkou operaci v pražské nemocnici na Královských Vinohradech.

Špičkoví chirurgové mu tam přišili část ruky, kterou mu ve středu v půl páté odpoledne na zahradě u rodinného domu právě v Husí Lhotě usekl nůž na rotoru klasické benzinové sekačky.

„Dost pravděpodobně šlo o nešťastnou náhodu,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Truxa. Podle policejního mluvčího Ladislava Mareše chlapec před sekačku upadl.

Policisté, kteří případ vyšetřují, hned ve středu ohledali místo neštěstí a ve čtvrtek vyslechli rodiče. Ve středu byli v šoku a pochopitelně ani nebyli schopní výslechu.

Dosud je jasné, že otec ihned po nehodě dítě naložil do auta a jel s ním směrem na Mladou Boleslav. V Sukoradech vytočil linku 112 a žádal dispečerky o rady. Ty mu doporučily zastavit, což otec udělal poblíž obce Řepov před Mladou Boleslaví, kde už byli záchranáři, a kde také přistál vrtulník.

Na místo přijeli ihned i policisté, kteří uzavřeli dopravu na silnici I/16, kde se tak vytvořily kolony. Díky této špičkové a rychlé práci záchranářů i policistů se ale podařilo vážně zraněné a krvácející dítě bleskově dopravit do nemocnice v Motole.

Operovali celou noc

Zde lékaři stabilizovali životní funkce malého pacienta a následně byl převezen na plastickou chirurgii nemocnice na Vinohradech.

„Operace trvala skoro celou noc a byla úspěšná,“ uvedla mluvčí vinohradské nemocnice Jana Jelínková.

To, že se ruku podařilo přišít, je obrovský úspěch lékařů, bohužel se ale nepodařilo zachránit jeden z prstů.

Přišel o palec, je v umělém spánku

„Lékařům se nepodařilo zachránit palec,“ řekla Jelínková. Na výslednou prognózu je ale nutné ještě několik dnů počkat. To, jestli se operace skutečně podařila, bude možné určit nejspíš za dva týdny.

Již odoperovaný chlapeček byl následně převezen na ARO zpět do motolské nemocnice.
Lékaři tam chlapce udržují v umělém spánku na přístrojích. „Jeho stav je ale stabilizovaný,“ sdělila ve čtvrtek odpoledne mluvčí nemocnice v Motole Eva Jurinová.