Krátce po sobotním poledni vyjížděli záchranáři do Lysé nad Labem. Operační středisko přijalo hlášení, že z rychlíku jedoucího z Ústí nad Labem směrem na Kolín vypadl tříletý chlapec. K nehodě došlo několik desítek metrů za železniční stanicí, u panelů s grafity.

Na místě zasahovala rychlá zdravotnická pomoc z Lysé nad Labem a rychlá lékařská pomoc z Nymburka. Jako zázrakem se však chlapci nic vážného nestalo. „Utrpěl pouze lehké zranění. Tržnou ránu na hlavě, oděrky a odřeniny po těle,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

I přesto však byla k chlapci přivolána i letecká záchranná služba, která ho dopravila do motolské nemocnice. Tam se podrobil dalším vyšetřením.
Podle zástupce okresního policejního ředitele Jaroslava Nováka chlapec spolu s matkou a dalšími dětmi nastoupil do rychlíku v Lysé nad Labem. Jak přesně k nehodě došlo, však není jasné a důvod chlapcova pádu vyšetřují jak kriminalisté, tak i inspektoři Českých drah (ČD). „Budeme potřebovat znalecké posudky,“ řekl Novák s tím, že první pomoc zraněnému chlapci poskytli dva sprejeři, kteří se právě v době nehody na místě vyskytovali.

V daný okamžik jel vlak údajně rychlostí 70 až 75 kilometrů v hodině. „Cestující i vlakvedoucí ČD v podstatě ve stejný okamžik zatáhli za záchrannou brzdu a přivolali pomoc,“ uvádí se v tiskové zprávě Českých drah.

Vlak prý byl sestaven ze starších vozů, které nedisponují blokováním dveří a centrálním zavíráním.