Vladimír Koten (PRO Chomutov) dokonce navrhl zahrnout do zákazu i další hazard (ruletu, kartové hry apod.), ale jeho návrh neprošel.

Se zakazovací vyhláškou paradoxně přineslo vedení města, které předtím dlouhodobě razilo jinou myšlenku. Hazard na několika málo místech povolit a mít pod dohledem. Teď radní otočili.

Jenže možná ne tak úplně. Například primátor Jan Mareš (ČSSD) sám přiznal, že pro plošné zákazy moc není. A že vyhlášku vnímá také jako zbraň, jak vypovědět nájem současným provozovatelům povolených heren. Z úst Ladislava Drlého (KSČM) zase zaznělo, vyhláška může vytvořit jakousi „startovací čáru" pro případné budoucí provozování automatů ve městě.

A proto jakkoli opoziční zastupitelé vyhlášku uvítali a zvedli pro ni ruku, dodávali svá „ale…" „Já osobně bych byl raději pro referendum," nechal se slyšet například Daniel Černý (PRO Chomutov). „Přeci jen jeho výsledek je platný na delší dobu, vyhláška se může změnit klidně hned příští rok."

Což je pravda. Vyhláška by měla začít platit od 1.1. 2015, jenže to už bude v Chomutově vládnout nové zastupitelstvo. Jak se k hazardu postaví?