Demonstrace má být největším shromážděním od listopadových událostí roku 1989. Organizátoři proto s předstihem na sociálních sítích zveřejnili video, ve kterém seznamují účastníky s optimálními způsoby dopravy i samotnou organizací na Letenské pláni. 

Demonstrace za demisi Andreje Babiše a Marie Benešové na Václavském náměstí 4. června 2019.
Demonstrace na Letné má být největší i nejdražší. Ale ne poslední

„Nejlepší varianta je přijít pěšky, především z jižní a západní části. Od Hlavního nebo Masarykova nádraží to trvá jen okolo půl hodiny. Skvělou variantou je také vystoupit na jiných zastávkách, například Praha-Holešovice, Praha-Dejvice nebo Praha-Smíchov,“ radí demonstrantům, kteří se chystají dorazit ze všech koutů České republiky.

Pečlivá organizace

A jak bude vypadat samotný prostor na Letné? „Shromáždění bude rozdělené dva metry širokými koridory, které budou vyhrazené pouze pro kabely a zdravotníky. Na místě bude i několik stánků Českého červeného kříže, zhruba stovka jeho dobrovolníků a také dvě pronajaté soukromé sanitky. Pražská záchranka je navíc připravená rychle vyslat další vozy,“ sdělil za pořadatele Robin Suchánek.

Takhle se 11. června demonstrovalo po celém Česku:

Po obou stranách pódia budou instalované velkoplošné obrazovky. Pět dalších, o něco menších, bude umístěno s přibližně stometrovým odstupem ve středové linii směrem od pódia. K dispozici bude i více než stovka přenosných toalet a čtyři cisterny s pitnou vodou, která bude rozváděná k pítkům. Předpověď počasí slibuje příjemný den bez deště a extrémního horka. Pořadatelé jsou přesto připraveni i na případné komplikace.

Na místě budou přítomny také desítky lidí z antikonfliktního týmu a dopravních, pořádkových i kriminálních jednotek Policie ČR. „V tuto chvíli nevíme o čemkoli, co by bylo důvodem pro nastavení jakéhokoli mimořádného opatření,“ konstatoval mluvčí krajského ředitelství policie Tomáš Hulan.

Posílejte fotky a sledujte Deník.cz
Server Deník.cz i tentokrát chystá přímý video přenos z Letné. Začne v neděli v 16.30. Míříte také na Letnou? Posílejte nám fotky přímo z místa (s kratšími popisky) na adresu demonstrace@denik.cz. Nejlepší snímky zveřejníme na webu i v novinách. 

Lidé se sešli 4. června 2019 na Václavském náměstí v Praze k další ze série demonstrací za demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové a premiéra Andreje Babiše
Na Letné vyvrcholí protesty za nezávislost justice. Dorazí i antikonfliktní tým