Křik, hluk, převrácené popelnice a opilé povykování v nočních ulicích. Tak vypadají víkendy chebské mládeže. Chebští policisté a strážníci proto vyrazili s přístrojem na měření alkoholu v dechu do míst, kde si občané na alkoholem posilněnou mládež stěžují nejčastěji. V jejich sítích uvízlo hned několik mladistvých provinilců.

„Jednalo se o naši společnou akci s Policií České republiky,“ zdůraznil velitel chebské městské policie Jiří Šmolík. „Kontroly nedopadly dobře. Nad ránem jsme v baru Promile odhalili podnapilou mladistvou osobu. Další jsme pak našli Na Šancích, v Bengál café, Ponorce a u Písečné brány. Celkem se jednalo o šest osob,“ informoval o výsledcích kontrolní akce velitel chebské městské policie. Mladistvé opilce si převzali k dalšímu řízení policisté.

Většina Chebanů podobné akce kvituje s povděkem. „Jen tak na ně. Ještě by měli dát přísné tresty jejich rodičům a hospodským, kteří jim nalévají,“ reagoval na náš dotaz Cheban Eduard Šulc. Námi oslovení provozovatelé restaurací ale krčí rameny. Nemají prý možnost kontrolovat občanské průkazy u těch, u kterých pochybují o jejich věku. Navíc, když jim nenalejí oni, naleje jim někdo jiný, a oni jen přijdou o kšeft. Pracovníků obsluhy, kteří věk kontrolují, je tak velmi málo.

„Já si raději o občanský průkaz řeknu vždy, když si nejsem jistý, že je dotyčnému osmnáct. Často se na mne proto zlobí, ale já opravdu nechci mít problémy se zákonem,“ poznamenal Tomáš Pechr, barman jedné z provozoven na Chebsku.