Incident se stal na náchodské pěší zóně. „Žena vyčkala příležitosti, kdy matka zašla do obchodu a u kočárku ponechala staršího pětiletého sourozence. Zmocnila se kočárku a snažila se s ním ujet,“ uvedla mluvčí. Chlapec však vběhl do obchodu za matkou a ukázal ji směr, kam se žena s kočárkem vydala. „Matka dítěte ženu i s kočárkem dostihla na parkovišti za obchodním domem. Než k matce doběhl její pětiletý syn, žena se mezitím ztratila mezi lidmi,“ uvedla mluvčí.

Po ženě nyní pátrá policie, která žádá všechny svědky, kteří se v úterý mezi 14:00 a 16:00 hodinou nacházeli na pěší zoně a mohli by poskytnout bližší informace, aby kontaktovali linku 158 nebo číslo 974 534 651. „Někdo z kolemjdoucích mohl přímo vidět, jak žena odváží kočárek, či si jí všimnout předtím či potom,“ uvedla mluvčí.

Podle policie je ženě, která se pokusila odvízt kočárek, 55 až 60 let, vysoká byla zhruba 160 centimetrů. „Na sobě měla světle zelenou látkovou bundu. Na nohou tmavé kalhoty. Vlasy měla žena delší prošedivělé nebo starší melír na temeni upravené trochu drdolu nebo sponou. Na očích měla dioptrické brýle se silnějším sklem,“ uvedla policie. Policie zatím nezná motiv, který ženu k odvezení kočáru vedl. Z vyšetřování vyplynulo, že se zřejmě tato žena neúspěšně pokusila odvézt tentýž kočárek již o necelou hodinu dříve od prodejny s obuví.