Denní počty pozitivních testů začaly růst s koncem prázdnin, nad 500 se dostaly v polovině září, nad 600 pak toto pondělí. Průměrná týdenní incidence covidu v Česku k dnešku vzrostla z 31 na 33 potvrzených případů na 100 tisíc obyvatel. Je to o čtyři případy více než o týden dřív. Reprodukční číslo udávající počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného mírně vzrostlo z 1,1 na 1,15. Nad zlomovou hodnotou jedna se reprodukční číslo drží od 26. srpna.

Nejrychleji se koronavirová infekce šíří v Praze, kde na 100 tisíc obyvatel připadá v průměru 53 nových případů za posledních sedm dní. Následuje Karlovarský kraj se zhruba 47 případy. Naopak nejlépe je na tom Královéhradecký a Liberecký kraj, kde je incidenční číslo devět, respektive 10. Z okresů je na tom nejhůře Opavsko, kde na 100 tisíc obyvatel připadá zhruba 79 nových případů nákazy za posledních sedm dní.

Škola v Braňanech u Mostu
Braňany u Mostu musely zavřít kvůli covidu celou školu. Školka funguje

Od začátku epidemie loni v březnu se novým typem koronaviru prokazatelně nakazilo přes 1,69 milionu lidí. Většina se vyléčila, 30 459 lidí s nákazou zemřelo. Za tento týden přibylo do statistik zatím pět úmrtí.

Zdravotníci ve středu podle předběžných údajů aplikovali téměř 10 tisíc dávek očkování proti covidu, zhruba o tisícovku víc než před týdnem. Od začátku očkování proti covidu bylo v Česku podáno přes 11,8 milionu dávek. Plně naočkovaných je přes 5,9 milionu lidí.