„Máme s paní ministryní dohodu na podobě rozpočtu na příští rok na tom, jak dofinancovat požadavky ministerstva práce a sociálních věcí,“ uvedla Maláčová podle serveru Novinky.cz.

„Potvrzuji, že rozpočet ministerstva práce a sociálních věcí bude navýšen přesně o 5 miliard a 901 milionů. Příští týden proběhne debata o IT, jsem připravena ještě v rozpočtu 2019 uvolnit z obsluhy státního dluhu 800 milionů korun,“ konstatovala následně Schillerová.

Maláčová sice požadovala částku 11,7 miliardy, tu ale Schillerová od začátku označovala za nereálnou. Předchozí úterní schůzka proto skončila po pěti hodinách bez dohody, dnes spolu obě ministryně jednaly další dvě hodiny. 

Rozpočet pro příští rok bude vláda schvalovat 16. září za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana. Podle Maláčové by ho měla ČSSD podpořit. "Je to slušný kompromis," prohlásila s tím, že má i od dalších ministrů ze své strany zprávy, že jsou se změnami při sestavování rozpočtu spokojení. 

KSČM požaduje nižší schodek

Příští týden čeká Schillerovou jednání s šéfkou rozpočtového výboru za KSČM Miloslavou Vostrou, jejíž strana trvá na tom, že schodek rozpočtu se musí snížit. Komunisté totiž požadují, aby schodek nebyl vyšší než 30 miliard korun, návrh rozpočtu však počítá se 40 miliardami, připomněla Česká televize.