„Po vandalovi, který počmáral vpondělí večer Lidový dům, pátráme. Nastříkal zde různé nápisy přes sedmnáct metrů dlouhé a majiteli vznikla padesátitisícová škoda,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Vnastříkaných textech hanobí vandal kromě členky ČSSD Jany Valáškové a vyloučeného Mariana Keremidského iOto Maška zKDU-ČSL.

Znojemská ČSSD je právě uprostřed vleklého sporu dvou frakcí. Jedna sdružená kolem místostarosty Keremidského nedávno založila vlastní platformu a požaduje rezignaci poslance a kandidáta na senátora Ladislava Skopala a okresního šéfa strany Zbyška Kaššaie. Ztrácí sice vliv ve své straně, ale udržuje si podíl na vedeníměsta.

Druhá soustředěná kolem Skopala a Kaššaie zase vyzvala loni na podzim znojemské zastupitele a radní za ČSSD, aby odešli do opozice. Ze čtyř zastupitelů tuto výzvu uposlechl jen jeden radní, a to právě Kaššai. Místní organizace proto místostarostu a radního Keremidského vyloučila. Nyní se připravuje ivyloučení poslední radní ČSSD Valáškové.

Delegáti ze tří organizací strany ve městě oto požádali okresní výkonný výbor na pondělní městské konferenci. Valáškovou také vyzvali, aby složila funkci radní. Konference zopakovala dřívější stanoviska okresního výboru strany ve vnitrostranických sporech a votázce prodeje městskýchbytů.

Členové současných znojemských organizací navrhli také místo stávajících tří založit jednunovou.