Protože začátek nestihl, šlo spíše o koncert „home metalové“ kapely Buzerant jakožto reakce na pochod homosexuálů, jímž právě vyvrcholil festival sexuálních menšin Prague Pride. Večer byl tečkou za tímto pochodem, jehož účastníkům slíbil Čtvrtníček čtyřprocentní sle­vu.

Ze sálu divadla byla vyklizena sedadla, čímž jeho kapacita vzrostla – přesto téměř nestačila. Vstupenky se prodávaly po 200 korunách a natěšené diváky nerozladilo ani to, že koncert začal s velkým zpožděním. Údajně proto, že soubor byl na zájezdě ve Vatikánu.

V průběhu večera zazněly například písně Hvězdy nad farou, Láďa je jako večernice, Hnědá je dobrá a předělávky známých hitů. Až půlhodinu před 22:00 se publikum dočkalo Čtvrtníčka s nabílenou tváří a jeho zčásti pantomimické amatérské produkce, která trvala 15 minut. „Vrátit vstupné, opakovat,“ ozývaly se protichůdné hlasy z auditoria, které jeho výkon zjevně rozdělil na dvě části.

Petr Čtvrtníček už v minulosti vtipně reagoval na mediální kauzy a aktuální události. Populární je parodie korupční kauzy ve fotbale nazvaná Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? z roku 2005. Když odborářský šéf Jaromír Dušek označil šéfa drah Petra Žaludu a další za homosexuály, uspořádal se skupinou Buzerant Koncert pro Žaluda.

Čtěte také: Duhový pochod prošel poprvé Prahou, za rok se možná vrátí