V červenci odsouzený Čurda využil poslední obranu svého práva a podal si stížnost proti usnesení o nařízení výkonu trestu.

„Tato stížnost byla Krajským soudem v Hradci Králové zamítnuta jako neopodstatněná, a tak je rozhodnutí pravomocné,“ uvedl na internetových stránkách semilské justice soudce Martin Fišer, který se Čurdovým případem od začátku zabývá.

Nejznámějšímu českému alkoholikovi tak nezbývá, než si čtyři měsíce posedět za mřížemi. Trestu se přitom mohl snadno vyhnout tím, že by alespoň nastoupil na obecně prospěšné práce, které mu původně soud za pád s traktorem do požární nádrže nařídil vykonat.

Čurda však nařízení soudu nebral vážně a navíc přerušil protialkoholní léčbu, kterou měl absolvovat. Často byl naopak spatřován v Semilech, kde popíjel u kiosku u autobusového nádraží. Justici pak došla trpělivost a nepoučitelného hříšníka poslala za mříže.

Příběh Čurdy je plný i dalších paradoxů a komických situací. U soudu například předložil dva občanské průkazy, ukončení protialkoholní léčby zase zdůvodnil snahou zabránit šíření plevele ze svého pole. S obecně prospěšnými pracemi si Čurda také hlavu nedělal. Jako zázrakem si těsně před jejich nastoupením zlomil palec, prý když kopl do kamene. Místo neschopenky z chirurgie však soudci předložil doklad z psychiatrie.

Nejvíce se však lidem zapsal do podvědomí svou jízdou s fekálním vozem, kdy mu policisté naměřili rekordních 8 promile alkoholu v krvi. Větší opilost dosud nebyla v Čechách u člověka naměřena.