Dálnice D1 byla neprůjezdná mezi na 89. a 112. kilometrem, informovala Česká televize. Policie odkláněla dopravu na Havlíčkův Brod a Velký Beranov. Před sjezdy z dálnice se však tvořily kolony.

„Od půlnoci všechny do té doby uzavřené tahy jsou průjezdné,“ citovala Česká televize po středeční šesté hodině ranní mluvčího Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jana Rýdla. 

Plný provoz by mohl být obnoven podle ŘSD dopoledne. Vyprošťovací práce se však vlečou především kvůli počasí. „Plný provoz předpokládáme kolem patnácté hodiny,“ uvedl Jan Rýdl zhruba.

Objízdná trasa pro osobní automobily vede ve směru na Prahu přes Jihlavu – Pelhřimov – Humpolec a dále směr Praha. Na 112. km osobní automobily z D1 sjíždějí a vracejí se na ni na 90. km exit Humpolec. Krajská správa a údržba silnic Vysočina intenzivně udržuje silnici II/602, kudy je pro osobní vozidla objízdná trasa vedena.

Ani v noci se však D1 neobešla bez nehody. V noci na středu na 166. kilometru ve směru na Brno zde havaroval kamion. Úsek byl zprůjezdněn až půl hodiny po půlnoci.

Doprava stála i na dalších komunikacích v Česku. Uzavřené byly i trasy na Vysočině. Konktrétně z Pelhřimova na Jihlavu. V kopci u Olešné zablokovaly cestu stojící kamiony, které bránily v cestě silničářům. Problémy jsou i na mezinárodním tahu z Jihlavy do Znojma, uvedla ČT.

Na Výškovsku v Račicích Pístovicích se o půl osmé ráno srazily autobus s bagrem. Nehoda se obešla bez zranění. Nepojízdný kamion se pak nacházel také na dálnicí D46 u Vyškova ve směru na Olomouc.

Podle informací na webu cestářů jsou silnice první, druhé i třetí třídy na Vyškovsku sjízdné se zvýšenou opatrností. „Pro auta nad dvanáct tun je stále uzavřená silnice II/379 mezi Podomím a Vyškovem,“ stojí na webu Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje.

Podle informací ČT došlo od úterý do středečního rána v Jihomoravském kraji k 200 nehodám. Do půlnoci pak hasiči řešili 189. 

Situace se může ještě zhoršit. Podle Českého meteorologického ústavu platí středeční do deváté hodiny ranní hrozba náledí. Od západu se navíc čeká další sněžení a oblačnost. Nejintenzivněji by mělo sněžit na severu a severovýchodě země.