Desetikilometrový úsek D1 mezi 94. a 104. kilometrem je zúžený kvůli rekonstrukci, již se nepodařilo dokončit do zimy. Zbývající omezení mají být odstraněna do 21:00, aby se mohl provoz v obou směrech vrátit na dva jízdní a jeden odstavný pruh. Okolo 11:00 byla podle mluvčího ŘSD přerušovaná kolona aut od 112. do 104. kilometru dálnice na Prahu. Uvedl, že dokončování vodorovného značení ztěžuje vlhká vozovka.

Dopravní nehoda nákladního automobilu na plzeňské dálnici.
Na dálnici D5 se tvořily kolony, odtahovali havarovaný kamion

Na práce dohlíží dálniční policie, vyřešit dnes musela problémy s některými neukázněnými řidiči kamionů. Po ránu se v obou směrech D1 tvořily kilometrové kolony vozidel, vozovka byla místy kluzká. „Kolona se mění,“ řekla ČTK mluvčí krajské policie Dana Čírtková okolo 10:00. Dopravní centrum o půl hodiny později upozornilo na to, že řidiči osobních aut se směrem na Prahu mohou zdržet i hodinu, kamiony až tři hodiny.

I po dokončení prací budou řidiči mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem jezdit omezenou rychlostí do 100 kilometrů v hodině. V následujících týdnech se dělníci na tuto část dálnice vrátí kvůli lokálním opravám některých částí. „Ale to už budeme dělat v noci nebo o víkendech,“ uvedl Rýdl.

Výměna dodavatele

Rekonstrukce dálnice mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem za 1,75 miliardy korun začala loni v březnu. Práce se nepodařilo dokončit před zimou a v zúženém úseku začala loni v prosinci kolabovat doprava. ŘSD následně ukončilo spolupráci s původním dodavatelem a nechalo jinými firmami posunout nebo odstranit dočasná svodidla, aby byla dálnice přes zimu lépe průjezdná. Na jaře chce vybrat nového dodavatele, který by měl v létě pokračovat v opravách.

Dálnice v ČR - Ilustrační foto.
Zaplatíme za dálnice všude stejně? Státy EU se staví proti