Prakticky každý, kdo se v posledních týdnech a měsících vymezoval proti očkování, jež má zabránit dalšímu šíření nákazy covid-19, se tento týden stal na českých sociálních sítích jeho "horlivým propagátorem". Tvůrci internetových vtipů totiž spustili nebývalou vlnu trollingu, v němž spojili fotografie nejznámějších odpůrců očkování s hesly a slogany vyjadřujícími pravý opak. Obrázky spojené s nepravými citáty doslova zaplavily Facebook i Twitter. 

Daniel Landa na svém Facebooku nejdříve proti této vlně ohradil a objevilo se jeho vyjádření, že uvažuje o řešení právní cestou. V pondělí 13. prosince večer příspěvek zeditoval a uvedl pouze: "EDIT: Tak jo, na tetanus, choleru, tyfus, meningoc. a žloutenku nejhoršího typu jsem očkovanej. Ale nejsem tečkovanej."

Ve středu 15. prosince odpoledne pak umístil na svůj Facebook a rozeslal do redakcí následující prohlášení: "Byl bych rád, kdybyste mě nedávali do souvislosti s pojmem antivaxer. Je to minimálně velmi zavádějící. Můj názor na věc je dlouhodobě známý. Očkování proti covidu musí být svobodnou volbou každého člověka. Je tedy na občanech, aby si zjistili všechny informace a potom se sami rozhodli. Nejsem anitivaxer ani vaxer (jak jsem několikrát uvedl, např. v posledním rozhovoru s panem Xaverem Veselým). Volám po svobodě a velmi mi vadí nátlak, vydírání a lživá reklama. Očkování je ale každého soukromá věc. Memy ani satira mi nevadí, vadí mi ale, když nějaký profil tvrdí, že je to pravda, protože se mnou právě mluvil. To už je lež a pomluva. Bránit se zatím nebudu, protože jde o falešné profily, jak jsme zjistili, ale pokud někdo konkrétní, a tak to zprvu vypadalo, bude lživě tvrdit, že se mnou právě hovořil, bránit se budu, pomlouvat se nenechám. V tom je celá podstata." 

Zatímco začátkem týdne některé sympatizanty tzv. antivaxerské agendy fotografie a memy mátly a v diskusích se opravdu objevovaly příspěvky zmatených diskutérů, kteří se obávali, že je jejich "antivaxerské idoly zradily", ve středu již bylo jednoznačně zřejmé, že jde o trolling využívající principů dezinformační kampaně, tedy používání fotografií veřejně známých osobností s tím, že jsou jim vkládány do úst falešné citáty, které nikdy neřekly.

Na Twitteru se pak na toto téma rozběhla další řada vtipů.