Nakonec jej ale soudy přiřkly státu, stejně jako jeho cenný mobiliář. Colloredo-Mansfeldová, která zatím spravuje rozsáhlé lesy, které byly její rodině vráceny, se přesto nevzdává.

Kristina Colloredo-Mansfeldová, která se narodila v Praze v roce 1940, má za sebou pestrý život. Jako mladá hraběnka si žila jen krátce, již za války zabavilo její rodině majetek gestapo a po jejím skončení o něj Colloredo-Mansfeldové definitivně přišli. Se svými rodiči jako šestiletá emigrovala po nástupu komunistického režimu a poté žila v Kanadě, Švýcarsku, Rakousku nebo Řecku. V kanadském Ontariu se její rodina usadila na ovocné farmě. V mládí byla podle svých slov rebelka a dokončila jen základní vzdělání, přesto, že ji otec poslal na prestižní evropské školy. Za svého života pracovala jako modelka a chvíli i jako kaskadérka u filmu, byla třikrát vdaná a má tři syny.

Colloredo-Mansfeldová, která nyní žije střídavě v Rakousku, Řecku a Čechách, se vydání zámku v Opočně domáhá od roku 1991. Soudy původně vrátili zámek do její správy, ale poté byl spor vrácen na začátek, ale soud nakonec rozhodl, že zámek by měl patřit státu. Rychnovský soud se případem začal znovu zabývat letos v květnu, poté co Ústavní soud loni v březnu vyhověl stížnosti podané Colloredo-Mansfeldovou a uvedl, že listiny, které žalobkyně předložila, by mohly přinést příznivější rozhodnutí. „My prokazujeme, že předci mojí klientky byli židovského původu a to je jeden z důvodů, pro který jim byl majetek konfiskován," řekl po zářijovém rozsudku právní zástupce Colloredo-Mansfeldové, které již dříve úřady vydaly obrazy z rodinné sbírky, téměř 5000 hektarů lesa v Orlických horách a na dvě desítky nemovitostí v okolí Opočna. Potomci části rodu také získali zámek v Dobříši.