Voliče chtějí oslovit důrazem na bezpečnost či národní zájmy nebo například prosazováním referenda o vystoupení z Evropské unie. Za cíl vyhlásily dosáhnout pěti procent hlasů potřebných ke vstupu do Sněmovny. Na tiskové konferenci to řekli předseda DSSS Tomáš Vandas a místopředseda Národních socialistů Petr Benda

Podle Vandase obě strany společně vytvořily kandidátky ve všech krajích. Po volbách by chtěly prosazovat referendum o vystoupení z EU, skoncovat s korupcí nebo "bojovat proti islamizaci" ČR.

Rozhodnutí o společné kandidatuře Benda zdůvodnil tím, že nechtěli tříštit hlasy voličů. Kampaň podle něj bude vedena na sociálních sítích a na ulicích mezi voliči. V plánu jsou v každém kraji volební shromáždění. Náklady na kampaň budou podle Bendy "více než statisíce korun".

Vandas nechtěl bez znalosti volebních výsledků předvídat, s kým by strana byla ochotná po volbách spolupracovat, a s kým nikoli. Poznamenal, že by nechtěli jít do spolupráce se stranami, které se "podílely na rozkrádání státu".

Vandas počítá s podporou politiků ze zahraničí včetně poslanců slovenské krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko, v jejímž čele stojí Marian Kotleba. Toho slovenská policie na konci července obvinila z extremismu. Mezi pravicově extrémní strany je, například v pravidelné zprávě ministerstva vnitra o extremismu, řazena i DSSS.

Předchůdkyně DSSS, Dělnická strana, vznikla v roce 2003. V roce 2010 vyhověl Nejvyšší správní soud návrhu vlády na zrušení strany. Soud v ní shledal xenofobní a šovinistické prvky, rasistický podtext a návaznost na nacionální socialismus Adolfa Hitlera. Představitelé rozpuštěné strany pak vytvořili DSSS.