Vedle vhotelu Clarion probíhal zároveň víkendový kongres ODS.

Právě současnou vládu přirovnal předseda Dělnické strany Tomáš Vandas ke komunistům: „Komunisté likvidovali svou opozici a nazývali ji buržousty a kulaky. Současná vláda nás pro změnu nazývá extremisty, neonacisty a už jsem četl, že jsme i nacisté.“ Vjeho projevu byli terčem kritiky především ministr vnitra Ivan Langer, předseda vlády Mirek Topolánek, ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg.

"Chceme zemi čistou, bílou bez parazitů a jiné verbeže,"zvolal Vandas spřipomínkou, že pokud se dostanou kmoci, přitvrdí vpohledu na nevládní organizace zabývající se menšinami. "Odmítáme nulovou toleranci politického režimu, chceme ho odstranit. Ale chceme ho odstranit čestně ve volbách," řekl Vandas.

Dohlíželo 500 policistů

Na celou legálně ohlášenou akci dohlíželo asi 500 policistů. Ti již při příchodu prakticky všechny účastníky kontrolovali. „Byly předvedeny dvě osoby. Jedna pro porušení zákona o shromažďování, protože u sebe měla teleskopický obušek, druhá ke zjištění totožnosti,“ řekl Deníku mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Po celou dobu trvání akce, která skončila asi vpůl druhé, kroužil ve vzduchu policejní vrtulník. Ten tak nejen strážcům zákona zajišťoval dohled zptačí perspektivy, ale hlukem svých motorů i výrazně omezoval slyšitelnost projevů představitelů Dělnické strany.

Demonstrace se obešla bez sebemenších konfliktů, ani zástupci magistrátu, hlídající nevhodnost použitých výrazů, neměli důvod kvydání příkazu o ukončení akce. Účastníci se pokojně rozešli, policie však bude pohyb skupinek podle svého mluvčího i nadále monitorovat.

Dělnická strana na sebe nejvíce upozornila při svých aktivitách na litvínovském sídlišti Janov obývaném převážně Romskou komunitou. Při poslední akci došlo ktvrdým střetům spolicií, občané Litvínova ale snahu Dělnické strany upozornit na místní problémy většinou podpořili.