Kvůli špatnému ukotvení hydraulické nohy se nákladní auto Volvo převrátilo, zpřívěsu se vysypaly balíky prken a trámů a muže zavalily. „Dělník byl na místě mrtev,“ upřesnila asi hodinu po neštěstí mluvčí klatovské policie Dana Ladmanová.

Převrácení vozidla si vedle toho vyžádalo ještě zranění dalšího pracovníka, který stál při vykládání dřeva na přívěsu. Vokamžiku, kdy se vozidlo začalo samovolně pohybovat, stačil dotyčný seskočit. Pádem si ale způsobil poranění.

„Na místě zasahovali i hasiči, kteří se snažili převrácený automobil dostat zpět na kola,“ dodala mluvčí. Podle Františka Vaška, mluvčího západočeských hasičů, mrtvého muže vyprostili tamní občané ještě před příjezdem hasičů. "Nákladní automobil skončil částečně na vozovce a jeho zbytek zasahoval do zahrady tamní elektrárny," vysvětlil Vaško. Jednotka musela nákladní auto zajistit vlastním vozidlem a autem zapůjčeném v elektrárně.

Na místo neštěstí dorazil i zástupce firmy Stavoplast, které převrácené auto patří. "Majitel firmy zajistil jeřáb z obce Stachy," doplnil mluvčí hasičů.