Zatímco Schillerová mluvila o rozpočtu, před řečnický pultík přišli dva muži a rozvinuli transparent. Před ministryní a poslanci stáli asi půl minuty. Politici bez ohledu na to pokračovali ve svých projevech.

Demonstrující požadují demisi premiéra Andreje Babiše (ANO). Kromě trestního stíhání jim vadí i střet zájmů, což skupina vysvětlila i na svém facebooku. 

Dění kolem premiéra

„České orgány činné v trestním řízení Andreje Babiše trestně stíhají, ale on to nepovažuje za důvod k alespoň dočasnému opuštění politické scény.“ Skupina rovněž hovoří o dění kolem premiérova syna Andreje Babiše mladšího. 

Podle skupiny jde o nenásilný a mírumilovný protest. „Andrej Babiš se funkce drží jako klíště a prohlašuje, že nikdy neodstoupí. Považujeme tento jeho postoj za sobecký výsměch českým občanům, který nás poškozuje doma i v zahraničí, a rozhodně se nehodláme s touto situací smířit, slovy pana premiéra, nikdy,“ uvedli na svém facebooku.

Tisková mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičová serveru Novinky následně sdělila: „Mají na to právo, mohou vyjadřovat svůj názor.“

Protestující se do Sněmovny dostali na novinářské průkazky. Překvapilo je, že politici na jejich činnost nijak nereagovali.  „Čekali jsme bouřlivější reakci, čekali jsme, že nás pan Faltýnek nebo paní Schillerová vyzvou k sundání transparentu, ale nestalo se, drželi kamennou tvář,“ řekl Právu Tomáš Kozel.