„O událost se na Facebooku zajímá více než 138 tisíc uživatelů. Vzhledem k tomu, že provozovatelé vlakových linek hlásí, že je téměř vyprodáno a lidé si objednávají autobusy, aby se demonstrace mohli zúčastnit, očekává se účast až 200 tisíc lidí,“ napsali organizátoři na síti.

České dráhy reagovaly na zvýšený zájem o nedělní cesty do Prahy a z ní vypravením zvláštního vlaku a posílením pravidelných spojů. „V neděli večer z Prahy posílíme kapacitu rychlíků a expresů nejméně o 2000 dodatečných míst k sezení,“ upřesnil mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Posílejte fotky a sledujte Deník.cz
Server Deník.cz i tentokrát chystá přímý video přenos z Letné. Začne v neděli v 16.30. Míříte také na Letnou? Posílejte nám fotky přímo z místa (s kratšími popisky) na adresu demonstrace@denik.cz. Nejlepší snímky zveřejníme na webu i v novinách. 

Velkoplošné obrazovky i cisterny

Akci s rozpočtem přes milion korun předcházejí náročné logistické přípravy. Po obou stranách pódia budou instalované velkoplošné obrazovky. Pět dalších, o něco menších, bude umístěno s přibližně stometrovým odstupem ve středové linii směrem od pódia.

Vyrazili jste 11 června demonstrovat do ulic českých měst? Možná se najdete v naší galerii:

K dispozici bude i více než stovka přenosných toalet a čtyři cisterny s pitnou vodou, která bude rozváděná k pítkům. Předpověď počasí slibuje příjemný den bez deště a extrémního horka. Pořadatelé jsou přesto připraveni i na případné komplikace.

„Shromáždění bude rozdělené dva metry širokými koridory, které budou vyhrazené pouze pro kabely a zdravotníky. Na místě bude i několik stánků Českého červeného kříže, zhruba stovka jeho dobrovolníků a také dvě pronajaté soukromé sanitky. Pražská záchranka je navíc připravená rychle vyslat další vozy,“ sdělil za pořadatele Robin Suchánek.

Příště už půl milionu lidí?

O bezproblémový průběh akce, která je naplánovaná od půl páté do sedmi hodin večer, se mají postarat také dvě stovky dobrovolníků s reflexními vestami.

Transparenty demonstrantů ukázaly v minulých týdnech nespokojenost i dávku humoru:

Policie bude mít na Letné desítky lidí z antikonfliktního týmu, dopravních, pořádkových i kriminálních jednotek. „V tuto chvíli nevíme o čemkoli, co by bylo důvodem pro nastavení jakéhokoli mimořádného opatření,“ konstatoval mluvčí krajského ředitelství policie Tomáš Hulan. Ten zároveň apeloval na účastníky protestu, aby k cestě využili MHD. „V oblasti Letné je totiž poměrně nízká parkovací kapacita,“ připomněl.

Pořadatelé demonstrace „za nezávislou justici a proti premiérovým střetům zájmů“ už oznámili další protest. Konat se bude 16. listopadu opět na Letné, kam by chtěli dostat až půl milionu lidí.