Za krátkou dobu existence tohoto portálu se potvrdilo, že internet bude do budoucna jedním z hlavních nástrojů politického, a zejména předvolebního boje. Občan má možnost velice rychle reagovat na kvalitu nabídky politiků a stran na všech úrovních.

Portál, který jako první přinesl kompletní databázi politiků a politických stran v Česku, umožňuje potenciálnímu voliči, kromě hlasování či možnosti přímé komunikace s kterýmkoliv veřejným činitelem, rovněž přehled všech stran, které se chystají utkat v nadcházejícím předvolebním boji. Jednou z hlavních priorit se ukazuje, že prostor pro diskusi chyběl zejména na úrovni krajů a obcí.

Internet nabízí, ale i odbourává anonymitu. I když to, že politik má dodržovat předvolební sliby a sloužit občanům, zní v našem prostředí stále ještě jako pohádka, portál eliminoval počty zvolených zástupců, kteří se uvedením do funkce stali pro občana anonymními bytostmi ukrytými za zdmi kanceláří, chráněnými nepřůstrelnými sekretářkami.

Všechny informace na jednom místě

Je dobře, že se na portálu začínají objevovat příspěvky, které strhávají lavinu diskusních témat, která nemohla být doposud z různých důvodů dostatečně zveřejněna, pričemž jejich důležitost byla nebo je naprosto zásadní v rozvoji jak jednotlivce, tak obce či kraje.

"Zpravodajství, tak jak je obecně vnímano je jedna věc, ale zásadní vliv na občana bude mít takový druh zpravodajství, jehož je sám i tvůrcem. Jedná se o nový mediální fenomén, ze kterého veřejnost vyčte všechny potřebné informace, na jejichž základě se bude také rozhodovat. Jsme totiž tak bohatí, jak bohaté máme informace o svých politických zastupitelích,“ sdělil tiskový mluvčí webového portálu Deník politika Lukáš Kmínek.

Madailonek Deníku politika

- EuroUniversum, a.s. je vlastníkem internetového projektu Deník politika.

- Na stránkách www.denikpolitka.cz přináší první kompletní internetovou databázi českých politiků, stran, hnutí, obcí a krajů na jediném místě. Primárně zveřejněné informace o jednotlivých subjektech byly zatím čerpány z veřejně dostupných zdrojů.

- Cílem projektu je nejen motivovat občana k proaktivnímu vztahu ke svým nejbližším voleným zástupcům, ale rovněž chce být nástrojem pro studenty, média a samotné politiky, aby na jednom místě velice jednoduše získali kontakty na lidi, kteří jsou v politice profesionálně činní. Na druhé straně zde mají právě politici a strany možnost informovat o své práci, vyjadřovat se k různým tématům, psát svůj blog ,prezentovat materiály či fotografie, nebo komunikovat a získávat potencionální voliče.

- Databáze, obsahující v současné době přes 60.000 politiků, více než 6.000 obcí a bezmála 150 stran a hnutí je ojedinělým produktem v rámci celé kontinentální Evropy. Zásadním krédem projektu Deník politika je jeho 100% neutralita. Jedná se tedy o web o politice, nikoliv politický web. Žádný z politiků, stran či hnutí nemá nijak zvýhodněné postavení – navíc portál nic takového ani neumožňuje. Pozitivní ohlasy potvrzují, že podobný kompletní zdroj informací na českém trhu doposud chyběl.

- Deník politika má díky svým dalším podprojektům (např. Politika TV, politická encyklopedie, apod.) ambici expandovat na obsáhlý web o politice v Ćeské republice.