Řekl, že lidé dnes čekají v řádu minut, v sobotu to bylo v řádu hodin. „Nejdelší kolony v sobotu ve směru od Ostravy měřily až sedm kilometrů. Kolony se pomaličku vlekly ale i ve směru od Studénky. Lidé čekali až čtyři hodiny," řekl operátor.

Že je dnes i při pěkném počasí návštěvnost výrazně menší než během prvního dne akce, je znát i v samotném areálu. Všude tam, kde v sobotu lidé v davu stěží mohli projít, je dnes ve stejnou dobu prakticky prázdno, kde před stánky stály mnohametrové fronty, není téměř nikdo.

V sobotu akci navštívilo 140.000 lidí. Podle mluvčího Jaromíra Krišici mohla být důvodem evropská premiéra amerického konvertoplánu CV-22B Osprey. Stroj, který kombinuje vlastnosti vrtulníku a dopravního letadla, byl v Mošnově k vidění pouze v sobotu.

Také dnes je ale pro návštěvníky připravena řada atraktivních dynamických i statických ukázek. Na největší akci svého druhu ve střední Evropě představuje vojenské, záchranářské a bezpečnostní jednotky 16 zemí. Speciální partnerskou zemí je Polsko, které tak v Mošnově prezentuje široké spektrum svých složek.