Vltava je sjízdná klasicky z Vyššího Brodu, průtok je sice minimální, ale pro splutí dostačující. Dobře splavná je i Otava od Sušice a obdobně Lužnice mezi Suchdolem nad Lužnicí a Táborem. "Pro zbytek úseku do Vltavy zbývá napršet devět centimetrů, což mohou vypouštěné rybníky rychle dodat," uvedl Jančar.

Bez problémů je také sjízdná Ohře od Chebu až po ústí u Litoměřic, díky dešti i přehradám protéká Karlovými Vary více než 15 metrů krychlových za sekundu, podle Jančara tedy příjemná voda i pro všechny peřeje.

Méně vody je ale na severu, Labe s Jizerou jsou splavné vždy až od středního toku a menší toky jako je Ploučnice či Bílina pak na středních respektive dolních tocích. Z plzeňských řek jsou na tom dobře Mže, Radbuza i Úhlava. Podle Jančara jsou splavné dolní toky, i když někde narazí vodáci na mělčiny.

Východní Čechy jsou spíše bez vody s výjimkou spojené Orlice. Na Moravě je situace podobná. Splavné jsou jen dolní toky Svratky a Jihlavy tekoucí z Vysočiny. Morava je sjízdná od Moravičan, ale pod jezy jsou mělčiny. Bez vody je Bečva a na Odru se lze vydat až pod soutokem ostravských řek. Dyje má vodu od Znojma.

Z vodáckých akcí je na sobotu plánováno zamykání říčky Smědé v Předláncích nebo zamykání Mže pod přehradou Lučina směrem k Tachovu.