České ministerstvo zahraničí dnes také uvedlo, že by lidé během svého pobytu v britské metropoli měli být ostražití a až do odvolání se vyhýbat místům s vysokou koncentrací lidí. V oblasti, kde v sobotu zaútočili teroristé, je podle českých diplomatů stále omezený provoz a některé ulice jsou uzavřeny.

"Je zapotřebí důsledně dodržovat bezpečnostní opatření, sledovat místní média a řídit se pokyny bezpečnostních složek. Lze také předpokládat zvýšenou kontrolu osob a možnost provádění osobních prohlídek a kontroly zavazadel," uvedlo dnes české ministerstvo zahraničí.

Tři útočníci v sobotu večer najeli dodávkou do lidí na mostě přes Temži, poté zamířili do nedaleké čtvrti Borough Market, kde zaútočili na náhodné chodce noži. Atentátníky policie zastřelila. Útok si vyžádal sedm mrtvých a desítky zraněných, Češi mezi nimi nebyli.

Lidé se podle české ambasády mají v případě potřeby obracet na nouzovou linku zastupitelského úřadu v Londýně na čísle +44 77 6968 2442. Ministerstvo zahraničí také doporučuje českým občanům mířícím do Británie zaregistrovat se v aplikaci DROZD, která slouží k poskytování rychlé pomoci občanům v nouzi.