Václav Moravec udělal pauzu a veřejnoprávní televize dočasně nasadila náhradní program. Nepochybně ještě dojde na prověřování přesných okolností události a následné vysvětlování. Signál alarmu kvůli ohni byl totiž planým poplachem. Když se ale spustil, je preventivní evakuace budovy pochopitelná.

Po obnovení programu od 13. hodiny Moravec ohlásil, že na vině byla závada na elektroinstalaci. Jeho hosty vyjadřujícími se k aktuálním záležitostem včetně předestření svého pohledu na peripetie mezinárodní situace a jejího možného vývoje v době migrační krize a široké fronty boje proti Islámskému státu byli v okamžiku poplachu ekonomové Pavel Kysilka, jehož jméno je spjato především s působením v České národní bance a s vysokými posty v České spořitelně, a někdejší prezidentský kandidát Jan Švejnar; následně vystoupili se svými názory poslanci europarlamentu Kateřina Konečná (KSČM) a Pavel Svoboda (KDU-ČSL).

To, že se jednalo o poruchu ve vedení v objektu, který je doslova napěchovaný kabely, rozvody a složitými elektrickými soustavami, potvrdila později i mluvčí televize Alžběta Plívová. Upřesnila, že vznik závady neměl žádnou souvislost s vysíláním přerušeného publicistického pořadu – a tlumočila divákům omluvu.