Koncem minulého týdne jsme informovali, že vše nasvědčuje násilné smrti. Verze vraždy však dostává trhliny.

Přestože mluvčí středočeských policistů Pavel Truxa ani jeho kolegyně Soňa Budská nechtěli po pitvě komentovat její výsledky s tím, že příčina smrti není jednoznačně určena, šéf středočeských kriminalistů Milan Kapekbyl sdílnější.

Výsledky pitvy jsou prý jednoznačné

Kapek potvrdil, že podle pitvy se malý hoch udusil. A je jisté, že Kristián nebyl sexuálně zneužit, jak se původně spekulovalo. „Je dokonce možné, že šlo o nešťastnou náhodu,“ řekl Kapek. Policie případ vyšetřuje jako ublížení na zdraví s následkem smrti. Nevyloučila tedy, že na Kristiánově smrti má podíl jiná osoba. Případnýpachatel jeneznámý.„Dosud jsme nikoho z trestného činu neobvinili,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Budská.

Výpovědi rodiny si protiřečí

Kristiánova smrt je obestřena rouškou podezřelých okolností. Už jeho zmizení vyvolalo řadu polemik. Matka jej začala postrádat odpoledne, ale policii vše ohlásila až večer. Dobře informovaný policejní zdroj uvedl, že výpovědi rodinných příslušníků byly zmatené a v mnohém seneshodovaly.

Kromě chlapcových blízkých se k podezřelým řadí i další obyvatelé ruin bývalého ovčáreckého cukrovaru, kde Kristiánova rodina žije. „Jde o specifickou romskou komunitu.Někteří znichjsou inegramotní,“ řekl policista.