Zranění byli muž (31 let) a žena (54 let). Oba skončili nemocnici. Jejich zranění naštěstí nejsou vážná. Co bylo příčinou nehody, není zatím jasné. Jisté je pouze to, že motorista neměl v sobě alkohol. Ukázala to dechová zkouška.

Podle jedné z verzí mladík nezvládl řízení a následně ztratit nad vozidlem kontrolu. Tuto domněnku potvrzuje i způsob jízdy, kdy se vozidlo dostalo na chodník. „Po něm jel řidič několik desítek metrů, kdy následně havaroval v prostoru zastávky městské hromadné dopravy Slezská Ostrava-kostel, v němž se nacházeli lidé. Provedli jsme ohledání místa činu, topografickou a fotografickou dokumentaci,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že policisté v této souvislosti žádají svědky, aby je kontaktovali na lince 158. Volat lze i vyšetřovateli Radku Hrachovému, tel. číslo 974 726 629. Případ bude zřejmě kvalifikován jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Otřes mozku a zlomeniny

Na místě zasahovaly dvě posádky záchranné služby bez lékaře. „Měli jsme tam dvě zranění. Čtyřiapadesátiletá žena utrpěla poranění hlavy,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl. S největší pravděpodobností se jedná o otřes mozku. Zranění muže nejsou dosud specifikována, údajně se jedná o zlomeniny.

Během krátké doby jde v Ostravě již o druhou nehodu, kdy osobní vozidlo vjelo na zastávku a zranilo cestující. Poprvé se tak stalo na Silvestra, kdy se v Nádražní ulici osobní vozidlo vřítilo do lidí čekajících na zastávce autobusu na lince číslo 34. Na místě zůstali tři zranění. Motorista ujel, o den později ho však zadržela policie.