Kromě přání k životnímu jubileu Zeman v dopise vyzdvihl "bezproblémové a přátelské vztahy" mezi Španělskem a ČR, které podle něj navazují na tradici dlouholeté spolupráce, především v oblasti kultury a vzdělanosti.

Herec Albert Boadella
Tabarnie má nového prezidenta. Chce se odtrhnout od Katalánska

"Institut Cervantes, který jste před více než dvanácti lety se svou chotí Letizií v Praze slavnostně otevíral, se stal uznávanou vzdělávací a kulturní institucí, a výrazně přispívá ke sbližování našich národů, rostoucímu povědomí o kultuře hispanofonních zemí a šíření dobrého jména Španělského království," podotkl Zeman.

Zároveň španělského krále a jeho manželku pozval ke státní návštěvě. "Bylo by mi ctí a potěšením, kdybych Vás mohl přivítat na Pražském hradě, prastarém sídle českých králů," napsal český prezident.

Se španělským králem se Zeman krátce pozdravil v září 2016 v budově OSN při všeobecné rozpravě 71. zasedání Valného shromáždění OSN. Během výkonu svého mandátu Zeman na Pyrenejském poloostrově navštívil Portugalsko, ve Španělsku nebyl. Český prezident byl naposledy ve Španělsku na státní návštěvě v roce 2004, když zemi navštívil Václav Klaus.

V ČR byl Felipe VI. dvakrát, ještě jako následník trůnu. V září 2005 v Praze zahájil působení pobočky Cervantesova institutu. A jeho čtyřdenní oficiální návštěva v květnu 2001 byla zároveň jeho první oficiální cestou do střední a východní Evropy. Felipe tehdy kromě Prahy navštívil i Český Krumlov a Šumavu a na slavnostní večeři recitoval verše Jaroslava Seiferta.

Bývalý katalánský premiér Carles Puigdemont oslavuje vítězství separatistů.
Puigdemont nesmí být katalánským premiérem, je stíhán, tvrdí španělská vláda