Je to problém, který kvůli stárnutí populace, prodlužování věku odchodu do penze a nezaměstnanosti bude jen narůstat.

Čísla mluví za vše: na konci února bylo v České republice bez práce přes 541 tisíc lidí, z toho přes 150 tisíc lidí ve věku nad padesát let. Hned po mladých absolventech jsou starší lidé druhá nejohroženější skupina na trhu a stát řeší, jak z toho ven. Nejlépe tak, aby to rozpočet moc nestálo.

Poslední řešení se jmenuje předdůchody. Stát chce lidem umožnit, aby mohli až pět let před řádným termínem odejít na zasloužený odpočinek, při kterém jim budou penzijní fondy vyplácet peníze, které si předtím, i s pomocí zaměstnavatelů, sami nastřádali. Na rozdíl od současných předčasných důchodů by přitom doba strávená v předdůchodu neovlivnila výplatu klasické starobní penze. Se zavedením předdůchodů už souhlasí odbory i zaměstnavatelé. Podle všeho by tak mohly být zavedeny už od 1. ledna 2013. 

Spořit bude nejspíš zaměstnanec i firma

„Jako odbory budeme v kolektivních smlouvách víc než kdy dřív apelovat na podniky, aby zaměstnancům příspěvek na předdůchod poskytovaly,“ slibuje šéf odborů Josef Středula. Je přitom jen na podnicích, kolik a zda vůbec budou lidem přispívat. Spořit může klidně jen sám zaměstnanec nebo jen firma, a častou variantou bude i to, že spořit budou oba. Zaměstnavatelské svazy přitom původně chtěly předdůchody jen pro rizikové obory.

„Naší snahou bylo řešit situaci v namáhavých profesích. Po řadě vyjednávání s vládou a odbory jsme nakonec přistoupili na vládní alternativu poskytnutí plošných předdůchodů, které by se měly týkat všech profesí,“ potvrzuje ředitel komunikace Svazu průmyslu a dopravy ČR Milan Mostýn. Jak ale dodává, úplně jednoduché to pro firmy nebude. Zásadním problémem zaměstnavatelů pro využití tohoto benefitu pro zaměstnance bude objem finančních prostředků a administrativa spojená s jeho realizací. Jde o navýšení nákladů, které si nemohou všechny firmy dovolit,“ upozorňuje Milan Mostýn.

Ještě před schválením zákona je však nutné doladit některé nejasné otázky: především to, zda bude možné naspořené peníze vybrat naráz před termínem nebo v průběhu předdůchodu. Většinový názor zatím je, že nikoliv. Mělo by jít čistě o rentu.  Jasné naopak je, že pokud člověk do předdůchodu vůbec nenastoupí, o peníze nepřijde. Dostane je ke starobnímu důchodu.

5  nejčastěji kladených otázek o předdůchodech

Co to je předdůchod a pro koho je určen?

Je to vlastně vylepšené stávající penzijní připojištění. Zaměstnanec, nebo firma, nebo oba, každý měsíc spoří libovolnou částku. Pokud má člověk naspořenu dostatečnou částku a do řádné penze nemá déle než pět let, může odejít do předdůchodu. Týká se to všech (včetně živnostníků), nejenom těžkých profesí, pro které byl původně předdůchod výhradně určen.

Kolik budu v předdůchodu pobírat peněz?

To záleží, kolik vy a případně váš zaměstnavatel dohromady naspoříte. Minimální výše renty v předdůchodu ale bude podle zákona 30 procent průměrné mzdy, v dnešních cenách tedy asi osm tisíc korun měsíčně. Zatím se zdá, že naspořené peníze nepůjde vybrat naráz, ale pouze formou renty v předdůchodu.

Kolik musím mít naspořeno před odchodem do předdůchodu?

Orientačně v dnešních cenách: pokud chci pětiletý  předdůchod, musím mít naspořeno aspoň 480 tisíc korun, na čtyřletý předdůchod  384 tisíc korun, na tři roky 288 tisíc korun, na dva roky 160 tisíc korun, na jeden rok mi stačí mít naspořeno 96 tisíc korun. Při spoření se částky kumulují: pravidelně spoříte vy, přidává vám zaměstnavatel, ale nadto můžete do spoření vkládat i libovolné částky navíc (třeba si do spoření můžete poslat odchodné).

Jaký je rozdíl mezi předdůchodem a předčasným důchodem?

Když jdete do předčasného důchodu, výše vyplácené penze se vám krátí. To u předdůchodu neplatí. Léta strávená v předdůchodu vám budoucí starobní důchod neošidí, ale ani nevylepší. 

Můžu firmu donutit, aby mi přispívala na předdůchod?

Ne, musíte se s vaší firmou dohodnout. Nejlépe v kolektivní smlouvě. Když vám ale firma přispěje na předdůchod, bude to pro ni daňově uznatelné až do výše 30 tisíc korun ročně (tedy může vám „bezbolestně“ přihodit až 2500 Kč měsíčně). Výše příspěvku se může uvnitř jedné firmy lišit: více může například měsíčně přispívat na předdůchod dělníkovi a méně sekretářce.