Porota ocenila finalisty za jejich zásahy na dopravních nehodách, požárech, záchraně lidských životů a majetku. Sbory svá ocenění obdržely i za pomoc v boji s šířením nákazy, ale také za práci s dětmi a preventivní výchovu ve svém okolí. Partnerem ankety jsou i regionální Deníky.

 „Velmi si vážíme nasazení hasičů obzvlášť v této mimořádné době. Často jsou to právě dobrovolní hasiči, kteří jsou v první linii v boji proti koronaviru a pomáhají tam, kde je to nejvíce potřeba. Jsme hrdí na to, že stojíme jako partner Ankety už 10 let po jejich boku a jsme velmi rádi, že můžeme tímto způsobem ocenit jejich obětavou práci,“ řekl Pavel Káčer, zástupce generálního partnera ankety, společnosti GasNet.

Tři jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) se zapojily v pondělí 21. prosince do záchrany muže, který z dosud neupřesněné příčiny skončil zabořený v písku uvnitř vysokého sila firma v Ostravě-Hrabové, a to až po ramena.
VIDEO: Hasiči v Ostravě museli vyhrabat muže z písku. V silu zapadl po ramena

Jedním z cílů ankety je posílit veřejné povědomí o nenahraditelnosti 360 tisíců aktivních členů dobrovolných hasičů v rámci integrovaného záchranného systému.

 Díky regionální působnosti to jsou právě oni, kdo přijíždí jako první a řeší prvotní zákroky při požárech, dopravních nehodách nebo povodních.

Prostřednictvím ankety můžeme představit největší podporovatele a donátory dobrovolných hasičů v České republice, kterými jsou partneři ADHR, generální partner GasNet, hlavní partneři: NET4GAS, Lesy České republiky, ČEZ, Ford Motor Company, a DCom. Dlouholetými partnery jsou také společnosti Gina Software, ČEPS, E.ON Česká republika, ZPMV ČR, Techsport, Medsol, Husqvarna, Požární bezpečnost, Patrol Group, Teleskopické stožáry, Vinařství Prokeš společně se spolupracujícími organizacemi jako je HZS ČR, SH ČMS, MHJ a ČHJ.

Z požáru  rodinného domu v Ohrazenicích 20. prosince 2020.
Při požáru domu zahynul mladý muž. Žena skončila s popáleninami v nemocnici

Oceňování jednotek a sborů dobrovolných hasičů natáčely také kamery České televize. Ta nejlepší zásahy a skutky představí prostřednictvím zábavného televizního pořadu široké veřejnosti. V rámci programu se mohou diváci těšit také na spoustu vtipů nejen o hasičích, ale také na hudební zábavu v podání Moniky Absolonové, Báry Basikové, 4 Tenorů a skupiny Kamelot. 

Zdroj: RedakceZdroj: Redakce