V úterý dopoledne zahynul jeden člověk na na silnici č. 11 mezi Petrovicemi a Třebechovicemi pod Orebem ve směru na Hradec Králové. Při předjíždění zde v lesním úseku havarovala dvě vozidla - osobní Citroën Xantia modré barvy a bílá dodávka Iveco, která narazila do stromu.

"Osmatřicetiletý řidič osobního vozidla Citroën Xantia z dosud nejasných příčin vyjel mimo vozovku a sjel do příkopu. O několik metrů dále ve stejném směru narazila dodávka Iveco Daily do stromu. Řidič dodávky zůstal zaklíněný ve zdemolované kabině," popsala nehodu mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje Martina Žahourková. Hasiči z dodávky vyprostili s pomocí hydraulického zařízení vážně zraněného řidiče, kterého vrtulník letecké záchranné služby převezl do královéhradecké Fakultní nemocnice. Jeho spolujezdec, bohužel, při nehodě zahynul. S menším zraněním vyvázl řidič osobního citroënu, kterého sanita Zdravotnické záchranné pomoci odvezla do rychnovské nemocnice.

Na místě zasahovali hasiči královéhradeckého Hasičského záchranného sboru a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem, zajistili vozidla proti požáru a odpojili autobaterie. Doprava byla v místě nehody omezena na jeden pruh a řízena kyvadlově.

"Příčinu dopravní nehody nadále vyšetřujeme a žádáme přitom o pomoc veřejnost," doplnila tisková mluvčí rychnovské Policie ČR Alena Kacálková.

Policie žádá případné svědky, kteří projížděli v době nehody tímto úsekem, aby se ozvali na linku 158.