Primátorem města Teplice bude Hynek Hanza z ODS, jeho náměstkem Jiří Štábl z ANO 2011. V devítičlenné radě města bude pět zástupců ODS a čtyř zástupci ANO 2011. Takový je výsledek týdenního povolebního vyjednávání v Teplicích. Mráčkova Volba PRO! Teplice zůstane v opozici. „I když jsme ANO nabízeli dokonce místo primátora a další velkorysé možnosti,“ uvedl Jakub Mráček coby lídr Volby PRO! Teplice.

Politické strany ODS a ANO 2011 se podle Hynka Hanzy dohodly na společné práci na vedení města na základě výsledků voleb. Koaliční dohodu podepsali zástupci stran v neděli večer. „Je to ve shodě na základních programových prioritách, v zájmu odpovědného vedení městské samosprávy, s cílem zvyšovat kvalitu života jeho občanů,“ cituje Hanza z tiskového prohlášení podepsaného v neděli večer.

Teplický primátor Jaroslav Kubera obhájil senátorské křeslo.
Jaroslav Kubera obhájil senátorské křeslo, Zdeněk Bergman uznal, že byl lepší

Společně obě strany prohlašují, že budou usilovat o shodu s demokratickou opozicí v zastupitelstvu města.

V okresním městě byla volební účast 33,8 procent. Zvítězila Kuberova ODS se ziskem 29,32 % (9 lidí v zastupitelstvu), v těsném závěsu pak Mráčkova Volba PRO! Teplice s 26,23 % (8 lidí v zastupitelstvu). Třetí skončila ANO 2011 (18,46 %), kde byl lídrem Jiří Štábl. V zastupitelstvu budou mít 5 lidí. Po dvou křeslech mají KSČM a SPD, jeden mandát získalo sdružení Pro zdraví a sport Teplice. Právě ANO 2011 se svým výsledkem v Teplicích stalo bohatou nevěstou pro povolební vyjednávání. Jako nejreálnější se dle výsledku jevila koalice s ODS, jak se také stalo.