V Jizerských horách a západní části Krkonoš v Libereckém kraji v noci slabě sněžilo. Rozbředlý sníh či jeho zbytky tam jsou místy i na hlavních silnicích. Na vedlejších silnicích v horách je ujetá vrstva sněhu krytá posypem.

Povrchy vozovek v dalších částech Libereckého kraje jsou mokré nebo vlhké a sjízdné se zvýšenou opatrností. Teploty jsou kolem nuly, na horách mezi minus pěti až minus dvěma stupni Celsia a místy viditelnost snižují mlhy. Vyplývá to z údajů na webu Ředitelství silnic a dálnic.

Na sjezdovce v Poličce si lyžaři užívali krásnou sobotu, azuro a prašan.
Předpověď počasí: Obloha bude zatažená, více sněhu na horách napadne o víkendu

Řidiči v Královéhradeckém kraji musejí být opatrní při cestě do Krkonoš a Orlických hor. Na nesolených silnicích tam leží vrstva ujetého sněhu krytá posypem. Místy může být sníh na silnicích zledovatělý. Sníh pokrývá místy i silnice na Broumovsku v okrese Náchod, uvedli silničáři.

Silnice v Moravskoslezském kraji jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Především na komunikacích ve vyšších polohách leží ujetá vrstva sněhu. Na Karvinsku, Opavsku, Novojičínsku a v Ostravě jsou ale silnice první třídy sjízdné bez omezení. Stejně tak i dálnice D1. Vyplývá to z informací, které na webu zveřejnilo Ředitelství silnic a dálnic.

Na Bruntálsku jsou silnice mokré po chemickém ošetření. Ve vyšších polohách leží zbytky sněhu. Na Novojičínsku řidiči mohou narazit na zmrazky, které vznikly po denním tání. Na Frýdecko-Místecku jsou na silnicích v horských oblastech zbytky sněhu.

Sjezdovka na vrchu Háj v Aši.
Nový trend: budování sjezdovek ve městech. Plány ale narážejí na odpor ochránců

Pro nákladní vozy těžší 12 tun je nadále uzavřený zhruba pětadvacetikilometrový úsek silnice I/56 mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Bílou v Beskydech na Frýdecko-Místecku. Silnice, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, se nesmí solit a v kopcích je ledovka.

Na Vysočině jsou zbytky zledovatělého sněhu na silnicích nižší třídy, které se sypou drtí, hlavně v lesích Žďárska. Silničáři tam v noci na dnešek obnovovali posyp. Několik sypačů jezdilo také na Havlíčkobrodsku. Jinak jsou vozovky převážně holé a vlhké, řekl ČTK dispečer krajské správy a údržby Roman Hubený.