Ve městě totiž vrcholí období uzavírek. Mnohé postupně končí, jiné se ale protáhnou do září. Na časté stížnosti, proč to dělají o prázdninách, mají silničáři stále stejnouodpověď: Akdy jindy?

Brňany nejvíce trápí uzavírka tramvajového uzlu Česká, kde se mění koleje. Původně měly opravy skončit až poslední den v srpnu. „Díky hezkému počasí pokračují práce velmi rychle. Zatím to vypadá, že by mohly skončit už 18. srpna,“ říká mluvčí dopravního podniku Hana Pohanová.

Podle mluvčího brněnského magistrátu Pavla Žáry by na podzim měla vzniknout jednotná databáze uzavírek, které schvaluje dopravní odbor magistrátu nebo Jihomoravský kraj. Pro řidiče čekající ve frontách jsou ale podobné vyhlídky pouze slabým balzámem.„ Když člověk sjíždí třeba do Pisárek, tak se tam silnice zúží ze tří do jednoho pruhu a tvoří se hrozné kolony. U Hradecké směrem na Svitavy opravovali jednu stranu mostu snad měsíc. A v Řečkovicích u kostela je to rozkopané snad už potřetí. To to někdo nemůže naplánovat tak, aby se to mohlo dělat na jeden zátah?“ ptá se Brňan Libor Svátek.

Silničáři nad nářky pouze krčí rameny. „My se musíme vyhýbat velkým akcím na výstavišti nebo festivalům,“ řekl Správní ředitel Brněnských komunikacíRomanNekula. Nejlepší je zaparkovat u obchodních center při D1 a pokračovat do centra autobusem.