Se zdržením musí řidiči počítat na silnici I/27 v Havrani u Mostu. Osobní vůz tady vylétl mimo vozovku. Na místě zasahují záchranáři, v místě nehody je podle policejního webu silný provoz. Policie odhaduje odklízení následků havárie a vyšetřování do 08:20 hodin. Kamion komplikuje provoz na silnici II/263 u obce Líska. V místě je podle policie ledovka. Uvízlý nákladní vůz zcela zablokoval i silnici u obce Rynartice ve směru na Chřibskou.

Podle silničářů jsou komunikace v kraji většinou holé a vymrzlé, sjízdné bez problémů. Silnice nižších tříd v horských oblastech jsou sjízdné s opatrností.

Podle meteorologů bude dnes v Ústeckém kraji oblačno až zataženo, ojediněle slabé občasné sněžení. Postupně většinou oblačno, slabé občasné sněžení jen ojediněle na horách. Nejvyšší teploty minus dva až plus jeden, na horách minus sedm až minus čtyři stupně Celsia.

V Jeseníkách slabě sněžilo, silnice jsou s opatrností sjízdné

Na Jesenicku a Šumpersku v noci slabě sněžilo, všechny silnice jsou ráno se zvýšenou opatrností sjízdné. Silnice v ostatních částech Olomouckého kraje jsou většinou holé a suché. Vyplývá to z údajů Ředitelství silnic a dálnic.

„Večer trochu sněžilo, takže jsme provedli chemický posyp a vozovky jsou holé a mokré. Na silnicích udržovaných inertně je ve vyšších polohách vrstva ujetého sněhu s posypem," řekl dnes dispečer jesenické správy silnic.

Na sousedním Šumpersku jsou hlavní silniční tahy holé a vymrzlé. Na ránem byly sněhové přeháňky pouze na Červenohorském sedle, přes které vede silnice spojující Šumpersko s Jesenickem. „Silnice už je po chemickém posypu mokrá a sjízdná se zvýšenou opatrností," uvedl dispečer. V okolí Červenohorského sedla se mohou ráno tvořit mlhy.

Silnice v ostatních částech kraje by podle informací správců cest měly být ráno většinou holé a suché.

Na vedlejších cestách v Královéhradeckém kraji leží sníh

Na řadě silnicích nižších tříd ve vyšších polohách v Královéhradeckém kraji leží vrstva ujetého sněhu. Hlavní silniční tahy v kraji byly dnes ráno většinou suché a sjízdné bez omezení. Teploty dnes ráno klesly v Krkonoších či v Adršpachu až k minus 14 stupňům Celsia. Mrznout má i přes den, uvedli silničáři a meteorologové.

Dnes by mělo být v kraji zpočátku oblačno až zataženo, během dne má být až polojasno. Ojediněle by se mohlo objevit slabé sněžení. Teploty by se měly pohybovat od minus tří stupňů do nuly, na horách má být kolem minus šesti stupňů Celsia.

Vsetínskem po silnicích a cestách bez omezení

Silnice druhé a třetí třídy na Vsetínsku pokrývá ve čtvrtek ráno na některých úsecích zledovatělá vrstva sněhu. „Vozovky jsou ošetřeny posypem a se zvýšenou opatrností sjízdné," vyjádřil 5. února ráno se jednatel Správy a údržby silnic Valašska Jaromír Kořistka.

Ostatní komunikace na Vsetínsku jsou většinou holé. „Silnice první třídy jsou sjízdné bez jakýchkoliv omezení. Včetně těch ve vyšších polohách," řekl ve čtvrtek ráno Valašskému deníku dispečer společnosti AVE Dušan Solař.

V regionu je polojasno, místy fouká slabý vítr. Teplota se ráno pohybovala mezi minus 10 stupni Celsia až bodem mrazu. Přes den by podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu měla stoupnout na dva stupně nad nulou. Předpověď slibuje na Vsetínsku také slabé sněhové přeháňky. Vítr bude zesilovat a ve vyšších a otevřenějších polohách se mohou tvořit sněhové jazyky.

Středočeské silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností

Středočeské silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Řidiči by měli být velmi obezřetní na dálnici D1 i většině rychlostních silnic. Vyplývá to z údajů Ředitelství silnic a dálnic.

Na Příbramsku a Benešovsku hrozí sněhové přeháňky. Řidiči by měli být velmi opatrní například na rychlostních silnicích R4 na Příbramsku a R10 na Mladoboleslavsku, ale i na dalších tazích na Benešovsku, Mělnicku a Praze-východ.

Teploty v regionu se pohybují od minus sedmi do minus jednoho stupně Celsia, na většině území je zataženo nebo oblačno a fouká slabý vítr.