Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu ve středu zajišťovali důkazy v sídle ministerstva, CzechTourismu a na dalších místech. Nikdo zatím nebyl zadržen ani obviněn. Mezi prověřované patří i Dostálová, která měla agenturu dříve na starosti jakožto náměstkyně pro regionální rozvoj. Policie jí z domu odvezla služební počítač.

"Pan premiér se zajímal, o co si myslím, že jde. Tak jsem mu samozřejmě řekla, jak se věci mají, že máme maximální součinnost s policií, že si skutečně já nejsem vědoma žádného pochybení, že jsem tam v pozici zřizovatele - ať už když jsem byla náměstkyně, nebo ministryně," popsala Dostálová obsah dnešního rozhovoru s Babišem. Předseda vlády jí prý poté "poděkoval za informaci".

Zneužití pravomoci a dotační podvod 

Ministryně ve středu uvedla, že policii zatím neodpovídala na žádné dotazy a nemá informace o tom, čeho přesně se zásah týkal. Web E15.cz napsal s odkazem na policejní spis, že Dostálová je ve věci hlavní podezřelou, a to údajně ze zneužití pravomoci a z dotačního podvodu.

"Jediné, co dokážu odmítat, je, že jde o dotační podvod. To je z podstaty věci nesmysl, protože ani ministerstvo vůči CzechTourismu, ani CzechTourism sám žádné dotace nikomu neposkytuje. CzechTourism nakupuje mediální prostor, ale na základě smluvních vztahů, rozhodně ne na základě dotací," reagovala dnes ministryně.

Česká televize ve čtvrtek uvedla, že v souvislosti s případem policisté zasahovali také na autodromu v Mostě. Podle Českého rozhlasu si přišli detektivové pro důkazy také do soukromé agentury Sport Invest.