Nemrah byl svědek jejího manžela Jana Mračka, který je politikem ODS. Je na záběrech ve svatebním videu, které se objevilo na internetu.

„Pokud jde o naši svatbu, je pravda, že si ho manžel nakonec vybral za svědka. Šlo o změnu, kterou udělal na poslední chvíli, za manželovu sestru, která v den naší svatby rodila,“ napsala Seznam Zprávám Mračková Vildumetzová. Hostem na její svatbě byl také předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš.

Policisté přivádějí k soudu Mateje Augustína, který patří k obviněným v kauze korupce kolem pražského dopravního podniku, 22. června 2022, Praha.
Kauza Dozimetr: Obviněného exnáměstka Hlubučka pustili z vazební věznice

Mračková minulý týden tvrdila, že se s Nemrahem viděla vždy jen za přítomnosti manžela a nikdy s ním neřešila nic obchodního nebo pracovního. Za kmotra syna ho podle ní vybral rovněž její manžel. „Já měla jinou volbu. V obou případech jsem přání svého muže respektovala,“ uvedla.

Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka ve čtvrtek řekl, že Mračková Vildumetzová by kvůli stykům s obviněným z korupční kauzy pražského dopravního podniku měla rezignovat na místopředsedkyni Sněmovny. Pokud tak neučiní, je podle něj na místě jednání o obsazení funkcí ve vedení dolní komory. Reagoval tak na volání poslanců ANO po rezignaci politiků STAN kvůli stejné kauze. Vyzval poslance ANO, aby neměřili dvojím metrem a zametli si před vlastním prahem.

Absurdní výzva? 

Mračková Vildumetzová takovou výzvu považuje za absurdní, řekla minulý týden v diskusním pořadu CNN Prima News. „Mám svědomí stoprocentně čisté a s tou kauzou absolutně žádným způsobem nemám nic společného,“ řekla.

Vedení ANO vyjádřilo už dříve Mračkové Vildumetzové důvěru. Mračková Vildumetzová je bývalá hejtmanka Karlovarského kraje. Je členkou předsednictva ANO. Ve stínové vládě hnutí jí připadá křeslo ministryně vnitra.

Místa razií NCOZ v souvislosti s podezřelými zakázkami pražského dopravního podniku
Kauza Hlubuček: Jeden z obviněných je po smrti, zřejmě spáchal sebevraždu

Kvůli kontaktu s jedním z obviněných v kauze Dozimetr skončil ve funkci ministr školství Petr Gazdík (STAN). Na svou pozici rezignoval i šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek. Výzvám k rezignaci čelí ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).