Exekutoři vilu v dražbě nabízeli za 64,86 milionu korun. Vyvolávací cena byla stanovena na dvou třetinách odhadní ceny 97,29 milionu Kč.

„Dražba byla odročena kvůli odvolání ze strany dlužníka. Odvoláním se bude zabývat Krajský soud v Praze, který pro takové případy nemá stanovenu lhůtu. Ale je předpoklad, že rozhodne během třech až čtyř měsíců," uvedl Vorlíček.

Objekt je napsaný na Krejčířovu manželku 

Vila s vnitřním i venkovním bazénem, saunou, výtahem, garáží pro šest osobních aut, objektem klubu v zahradě a venkovním sportovním hřištěm potřebuje podle zveřejněného znaleckého posudku opravy za 6,1 milionu korun. Vliv na stav stavby mělo hlavně to, že v ní dlouhou dobu nikdo nebydlel. Posudek upozornil, že vila byla postavena podle vkusu dřívějších vlastníků a náklady na její provoz a údržbu budou pravděpodobně velmi vysoké.

Objekt je napsaný na Krejčířovu manželku Kateřinu, která se vilu snažila z exekuce vyloučit. Tvrdila, že je jen její a že ji koupila za 23 milionů korun, které dostala od Krejčířova otce. Soud tomu ale neuvěřil. Na konci června rozhodl, že nemovitost považuje za společné jmění manželů, na které se exekuce vztahuje.

Do dražby se nikdo nepřihlásil 

Do dražby šla koncem července také menší z Krejčířových vil v Černošicích. Za vyvolávací cenu 17,2 milionu korun se ale o ni nikdo nepřihlásil. Další termín dražby je stanoven na 20. prosince.

Krejčíř po útěku z Česka v roce 2005 žije od roku 2007 v Jihoafrické republice, kde je od listopadu 2013 ve vazbě. V JAR čelí řadě obvinění, k verdiktu zatím dospěl pouze jeden jeho případ.

V Česku byl Krejčíř odsouzen 

Dostal 35 let vězení za únos a mučení bratra drogového dealera, který údajně zmizel i s 25 kilogramy pervitinu. Proti rozsudku se Krejčíř obrátil se stížností na jihoafrický ústavní soud.

V Česku byl Krejčíř odsouzen k 15 rokům vězení za více než půlmiliardový daňový únik, snahu o vytunelování státního podniku Čepro, přípravu vraždy celníka a další delikty.

Čtěte také: Krejčíř stáhl žádost o azyl, může žádat zrušení rozsudků