Lékárna Dr. Max navíc už navrhla několika lékárnám v Havlíčkově Brodě, že jejich provozovnu odkoupí.

„Je to pravda, že lékárna Dr. Max nabídla dvěma mým kolegům odkup jejich provozovny. Pokud vím, nesouhlasil ani jeden,“ říká lékárník z Havlíčkova Brodu, který nechce zveřejnit svoje jméno, protože se obává kroků ze strany konkurence. Redakce ho ale zná. „Nová lékárna skutečně nabízí prodej medikamentů za ceny, které my nasadit nemůžeme,“ potvrdil předseda České lékárenské komory Havlíčkův Brod Jaromír Weber.

Provozovatelem lékárny Dr. Max je akciová společnost Česká lékárna Brno, která redakci Deníku poskytla jak svoje vyjádření, tak i dopis, který lékárníkům posílá.

Opravdu jim v němnabízí, že jejich provozovnu odkoupí. Pod dopisem je podepsán generální ředitel Pavel Vajskebr.

Ceny nebo zákazníci

„Je na rozhodnutí každého majitele lékárny, zda využije horní hranici marže stanovenou u léků zákonem, nebo se bude pohybovat pod touto hranicí a bude mít nižší ceny. Nám se osvědčila strategie přilákat víc zákazníků na nižší ceny marže, ale ne proto, abychom ničili konkurenci,“ informovala mluvčí České lékárny Jana Studničková s tím, že lékárna Dr. Max nemá za sebou žádný zahraniční kapitál, ale česko-slovenskou skupinu Penta Investments. „Nákup zavedených lékáren v daném regionu je součástí strategie růstu celé sítě,“ vysvětluje mluvčí.

Jen v loňském roce otevřela síť lékáren Dr.Maxv republice 20 nových lékáren. „Náš koncept a jeho úspěch u zákazníků je samozřejmě trnem v oku řadě méně úspěšných podnikatelů. Nátlak ze strany lékárenské komory na zrušení jednoho z našich marketingových konceptů už prošetřuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Zjišťuje, zda stanoviska České lékárenské komory nebrání konkurenci na trhu,“ podotkla Studničková.

V současnosti má Česká lékárna v republice 90 provozoven s dvanáctihodinovou pracovní dobou.