Co přinesl končící týden?

Slavností u Panenského Týnce na Lounsku spojenou se symbolickým poklepáním kladívky na základní kámen začala v úterý 17. září výstavba další části dálnice D7 mezi Prahou a Chomutovem. Slabé chvilky třiatřicetiletého muže, který v pátek večer usnul na lavičce v parku pod brněnskou katedrálou svatého Petra a Pavla, využila sedmapadesátiletá žena. Zatímco ho osahávala, vzala poškozenému z kapes peněženku i mobilní telefon.

Pořádný pekáč buchet na břiše. Ten předvedli mladí cvičenci z týmu Workout Mělník v pátek 20. září na slavnostním otevření nového hřiště v areálu Masarykovy základní školy v Litoměřicích. Legendární Lidický okruh, jehož tradice sahá do padesátých let minulého století, provázelo v sobotu slunečné počasí. Letos se konal jeho novodobý 6. ročník.

Viničky v Českém Krumlově se mají k světu. Ranější vinné hrozny na zámku a terasách u domku E. Schieleho sice letos „sklidily“ vosy, ale vinnou révu v klášterní zahradě na Tramíně se před nimi podařilo ochránit. Před pár dny se po nákladné rekonstrukci znovu otevřela pardubická radnice. Na práci řemeslníků se dnes zřejmě přišli podívat i duchové těch, kteří budovu obývali před současnými úředníky.

Podzimní slavnost Tet Trung Thu, která je zjednodušeně řečeno slavena jako svátek dětí, si připomněli vietnamští obyvatelé Tachovska.