Lidovcům chce Zdechovský nabídnout konzervativnější pohled soustředěný na ekonomiku, transparentnost a budování značky. "Nekandiduji proti nikomu, ale kandiduji proto, že tu byl zájem ohledně toho, aby se do vedení strany dostaly i jiné tváře. Je třeba rozptýlit to, že v KDU-ČSL existují jen dvě jména, která by to mohla dělat. Dialog je potřeba vést šířeji," řekl serveru Zdechovský.

Stranu by chtěl otevřít lidem, kteří KDU-ČSL běžně nevolí. "Řada lidí si myslí, že nás nevolí homosexuálové. Musím vám říct, že jsem ve svém volebním týmu řadu gayů měl. U některých lidí jsem to ani nevěděl, ale oni jsou konzervativní a podporují nás," uvedl.

Předseda KDU-ČSL Marek Výborný hovoří s novináři 19. listopadu 2019 v Praze po celostátním výboru strany, který projednával jeho setrvání ve funkci předsedy
Výborný rezignoval na post šéfa lidovců. Stranu povede do mimořádného sjezdu

Čtyřicetiletý rodák z Havlíčkova Brodu Zdechovský je europoslancem od července 2014. Vystudoval vědu o sociální komunikaci v Římě na Papežské salesiánské univerzitě, studoval také na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a mediální studia a žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně. Působil také jako mediální poradce na několika ministerstvech. Členem KDU-ČSL je od roku 2006.

O místo předsedy KDU-ČSL by se mohli podle spekulací médií ucházet bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka či předseda poslaneckého klubu lidovců Jan Bartošek. Oba na post kandidovali i letos v březnu. Zdechovský zmínil, že ve straně se hovoří i o nynější první místopředsedkyni Šárce Jelínkové nebo europoslankyni Michaele Šojdrové.

Nová předsedkyně Markéta Pekarová Adamová na volebním sněmu strany, který pokračoval 24. listopadu 2019 v Praze. Vlevo bývalý předseda Jiří Pospíšil
Pospíšila v čele TOP 09 nahradí Pekarová Adamová. Zvítězila o 15 hlasů