„Drazí přátelé, toto je můj poslední vzkaz na facebook. Včera 9. ledna jsem vezl svou maminku do nemocnice na kontrolu. Na cestě z Hradiště se mi udělalo zle. Stačil jsem dojet zpět do Boršic. Když jsem zastavil a vystoupil z auta, upadl jsem na zem. Sousedé mne odnesli do domu, kde jste strávil své dětství. Tam jsem na posteli, kde spával můj táta, upadl do komatu a už se z něj neprobral. Masivní krvácení do mozku mi nedávalo žádné šance. Dnes kolem šesté hodiny odpolední mé srdce dotlouklo. Děkuji vám za vše dobré, co jste pro mne udělali. Myslete na mou rodinu a na mne vzpomínejte v dobrém. PH."

Zlínskému deníku smutnou zprávu krátce po půlnoci potvrdil děkan Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati Roman Čermák. „Ano, bohužel se jedná o pravdivou informaci," sdělil textovou zprávou.

Na informaci na facebooku i pozdě v noci reagovali jeho přátelé. Posílají mu na profil vzkazy i fotografie a jeho status sdílí.

„I já se s Vámi Petře loučím a nikdy nezapomenu na košt vína na Velehradě a 1. leden 2014, má hluboká poklona, bylo mi ctí Vás znát," zní jeden ze vzkazů.