„Je to velmi složitá tajenka a já se necítím kompetentní ktomu vyjadřovat. Nevím, jestli je vtéto hře zapojeno hodně lidí. Nejsem ten, který by celý případ nějak rozklíčoval. Já jsem vněm měl poměrně jednoduchou úlohu– postarat se oBarboru,“řekl.

Jak celou kauzu zatím prožívalo Východočeské divadlo, jehož bývalý šéfdramaturg Martin Fahrner poskytl Barboře Škrlové její norskou identitu? „Minulá středa, kdy se média dozvěděla, že vpřípadu Martin figuruje, byla velmi hektická. Stejně tak iden poté. To jsme neustále jen zvedali telefony a vysvětlovali, jak to bylo sMartinem, jak na nás působil a jak náhle od nás vlétě odešel,“ líčil mluvčí VČD Radek Smetana. „Ozvali se novináři ze všech celostátních deníků, časopisy, televize, které knám jinak těžce dostáváme na premiéry či jiné významné divadelní akce,“ konstatoval Radek Smetana.

„Mrzí nás, že tato kauza zcela zastínila připravovanou premiéru Peer Gynta, která je na programu už tuto sobotu a neděli,“ řekl divadelní mluvčí.

„Samozřejmě, že se otéto kauze bavíme, jsme zní neustále všoku, ale paralyzované divadlo opravdu není,“ ujistil Radek Smetana.

„Po Martinově vystoupení ve zpravodajství televize Nova skutečně nevíme, co si máme ojeho roli vtéto kauze myslet. Udivilo nás, že se tváří, jako kdyby se nic nestalo a všechno bylo vnaprostém pořádku. Ale je to čistě jeho soukromá věc, divadlo sní nemá nic společného,“ nechal se slyšet mluvčí.

Ani ředitel VČD Petr Dohnal si nemyslí, že by se kauza spojená sMartinem Fahrnerem výrazně projevila na chodu pardubického stánku Thálie. „Vžádném případě to nebereme ani jako pozitivní, ani jako negativní reklamu. Rozhodně nechceme na této kauze nic vytěžit, ikdyž lidí, kteří se na ní budou chtít přiživit, asi bude hodně,“ přemítal Dohnal. „Zatím nepozoruji, že by se vdivadle tvořily hloučky, kde by se oMartinovi debatovalo a řešilo, co se sním děje. Vzhledem knáročným přípravám víkendových premiér a Grand Festivalu smíchu na to není čas,“ uzavřel šéf VČD.

Proč se do celé kauzy Martin Fahrner zapletl?

„Chtěl jsem pomoct člověku, kterého považuji za dobrého, až vlastně nejlepšího zlidí, jaké jsem kdy vživotě potkal, někomu, kdo vypadal, že je ve velké nouzi. Nebylo mým cílem nikoho zesměšňovat, přelstít nebo si zněj dělat srandu. Barboře bych pomohl znovu a rád, protože si jí vážím,“ podotkl v rozhovoru pro TV Nova Martin Fahrner, jenž si za svým jednáním stojí. „Pochopitelně kdyby šlo najít nějaký přirozenější způsob, tak by se asi použil, ale už to prostě proběhlo tak, jak to proběhlo,“ uvedl bývalý šéfdramaturg VČD, jenž se prý úkolu poskytnout Barboře Škrlové identitu svého syna Adama chopil proto, že se svou rodinou nebyl tak nápadný. „Nejsme zBrna a stáli jsme trochu dál od tohoto případu. Nebyli jsme vněm nějak zasvěcení, takže to bylo svým způsobem dobře zvolené,“ prohlásil.

V rozhovoru přišla řeč také na skutečnost, že Fahrnera Barbora Škrlová v Norsku obvinila ze sexuálního zneužívání. „Sám na to nemám vysvětlení. Nevím, jestli myslela mě, nechápu to a bylo mi ztoho velmi těžko. Když se rozhodnete, že někoho budete ochraňovat a pak se objeví takové nařčení, tak je to strastiplné,“ reagoval Martin Fahrner, jehož prý čas strávený sBarborou obohatil ospoustu věcí. „Hodně toho ví a umí. Myslím, že jsem toho od ní víc obdržel, než jsem jí dal,“ přemítal.

Barbořina otce Josefa Škrlu, který je vČesku označován za vůdce sekty, charakterizoval jako slušného a hodného člověka. „Osobně si ho velice vážím, ikdyž některé věci nechápu,“ uzavřel dramaturg.

"Zaručené" zprávy v kauze Škrlová

Přestože celá kauza kolem Barbory Škrlové alias Aničky zKlokánku alias Adama příliš pro zasmání není, po internetu, e–mailu ihospodách vČeské republice už koluje řada „zaručených“ zpráv, které jsou výplodem fantazie několika vtipálků. Důkazem je i následující text.

Hlavou sekty by měl být Ferda!

Sšokujícím přiznáním se po svém návratu zNorska vytasil bývalý šéfdramaturg Východočeského divadla Martin Fahrner. „Podle mého názoru tahá za nitky celé kauzy kolem Barbory Škrlové Ferda, což je jeden zbývalých členů skautského oddílu Mravenci,“ řekl pro Kachnovinky.cz Fahrner.

Divadlo chystá další premiéru

Další premiérou Východočeského divadla (VČD) bude absurdní drama Barbora, Anička nebo Adam? aneb Aby se vtom Škrla vyznal. Hra, kterou pro VČD objevil bývalý šéfdramaturg Martin Fahrner, bude vPardubicích uvedena ve světové premiéře! „Psalo se mi to úplně samo,“ uvedl Martin Fahrner, který tento šokující příběh nabízel také divadelním scénám vNorsku. Diváci by měli na jevišti spatřit například absolventku Janáčkovy akademie múzických umění a bývalou členku dívčí skupiny Hudbaby Barboru Škrlovou, herce Městského divadla vBrně Viktora Skálu a samotného Martina Fahrnera.

Žhavá novinka: projekt eFahrner

Po úspěchu projektu eFarmer přichází Pardubický kraj sprojektem eFahrner. Zatímco hlavním smyslem projektu eFarmer byla vzájemná výměna zkušeností mezi zemědělci zFinska, Česka a Polska, projekt eFahrner se zaměřuje na výměnu identity Barbory Škrlové.

Soubor už získal dvě nové tváře!

Po odchodu herečky Lucie Štěpánkové a jejího kolegy Milana Němce se Východočeské divadlo rozhodlo angažovat dvě nové tváře. Jednou znich je nadějná třiatřicetiletá herečka Barbora Škrlová. „Díky svému přesvědčivému výrazu by snad dokázala zahrát itřináctiletou dívenku či chlapce,“ řekl bývalý šéfdramaturg Martin Fahrner, který novou tvář pro pardubický soubor objevil. „Místo Milana Němce jednáme opříchodu člena Městského divadla vBrně Viktora Skály, který sBarborou Škrlovou působí jako velmi zajímavá dvojice,“ dodal Martin Fahrner.

Související články:

Škrla Barboře vysvětloval, co má říkat na policii, aby se nic neprovalilo

Ředitelka norské školy: Barbora alias Adam říkal, že byl sexuálně mučen

Kauza Škrlová: Pardubické divadlo je v šoku

Policie potvrdila totožnost Škrlové, v Norsku zadrženi další Češi